Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zorlu Enerji Pakistan’daki Faaliyetleriyle İlgili Hisse Devirlerini Açıkladı

Pakistan’daki birimleri için grup yapılandırması detaylarını paylaşan Zorlu Enerji hisseleri, günü kayıpla tamamlamaya hazırlanıyor.
Zorlu Enerji Pakistan’daki Faaliyetleriyle İlgili Hisse Devirlerini Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda, Pakistan faaliyetlerindeki hisse devirleri hakkında açıklamada bulundu. Şirket bugün alınan yönetim kurulu kararları kapsamında, söz konusu ülkedeki birimlerinde grup yapılandırmasına gidiyor.

Açıklamada %100 payların temsil edildiği Zorlu Enerji Asia Holding Limited’in, Zorlu Solar Pakistan Limited’in sermayesinde sahip olduğu şirket sermayesinin %99,7’sini temsil eden 997 adet payın, Pakistan’da kurulu sermayesini temsil eden payların %99,7’sine sahip olunan Zorlu Wind Pakistan (Private) Limited’e devredilmesine karar verildiği bildirildi.

Daha önce 20.05.2021 tarihinde paylaşılan açıklama üzerinden yapılan güncelleme ve devredilen hisselere yönelik detaylı bilgi şu şekilde paylaşıldı:
Zorlu Enerji Hisse Devrine Yönelik Açıklama
Kaynak: KAP

Şirketin devre konu olan birimlerinden sadece Enerji Asia Holding Dubai’de bulunurken, Zorlu Sun Power, Zorlu Renewable ve Zorlu Wind Pakistan’da yer alıyor.

Grup yapılandırması açıklaması yapan Zorlu Enerji hisseleri (ZOREN), saat 17.00’de %0,50 ekside fiyatlanıyor. Hisseler Mayıs ayının son işlem gününde satış baskısı yaşadı. Gün içinde 1,98 – 2,03 TL arasında seyreden hisseler, an itibarıyla 2,00 liradan işlem görüyor.

Haftalık bazda %4,30 değer kaybeden ZOREN kodlu hisseler, aylık süreçte %0,50 ile sınırlı artış gösterdi. Yıllık getirisi ise %37’ye işaret ediyor. Şirket hisseleri Mayıs ayına 1,99 liradan başladı. 1,98 – 2,24 dar bandında hareket ederek, kar-zarar tablosunda çok fazla hareketlilik yaratmadı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.