Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zorlu Enerji İsrail, Karadağ ve İtalya’da Şirket Kuruluşları Açıkladı

Zorlu Enerji, ZES N.V ortaklığında Hollanda, İsrail ve İtalya’da şirket kurulduğunu açıkladı.
Zorlu Enerji İsrail, Karadağ ve İtalya’da Şirket Kuruluşları Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Hollanda’da kurulu bağlı ortaklığı tarafından şirket kuruluşları açıkladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre Türkiye’de yürütülen elektrikli araç sarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetleri ile bu konudaki projelerinin Avrupa Birliği ve çevre ülkelere taşınması ve ilgili ülkelerde bu kapsamda faaliyet gösterilmesi amacıyla, Hollanda’da kurulu yüzde 100 bağlı ortaklık ZES N.V.’nin yüzde 100 hissedarı olarak üç şirket kuruldu.

Bunlar İsrail’de “Zorlu Energy Solutions (ZES) Israel Ltd.”, Karadağ’da “ZES D.O.O” ve İtalya’da “ZES S.R.L.” unvanlı şirketler olarak belirtildi.
Zorlu Enerji Hisse %33 Düşüş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

KAP açıklamasının yapıldığı dakikalarda ZOREN kodlu hisse senetleri, 1,70 Türk lirasına yükseldi.

Dün en son 1,66 Türk lirasında fiyatlanan Zorlu Enerji hisseleri, haftanın son işlem gününe 1,68 Türk lirası ile açılış yaptı. Gün boyu yatay seyir hakimken şirket kurulumları sırasında 1,70 TL’ye yükseldi.

TSİ 15.44’te yüzde 1,81 artıda 1,69 TL’de alıcı bulan hisseler, 1-66 – 1,70 aralığında kaldı. Son verilere göre Zorlu Enerji hisseleri aylık bazda yüzde 7 oranında arttı. Yıllık bazda ise yatırımcısını hayal kırıklığına uğratarak yüzde 33 değer kaybetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.