Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zorlu Enerji Hisseleri Şirket Kurulumu Desteğiyle Bir Ayın En Yükseğine Çıktı

Hırvatistan’da şirket kurulduğunu açıklayan Zorlu Enerji’de hisseler 4 Kasım’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.
Zorlu Enerji Hisseleri Şirket Kurulumu Desteğiyle Bir Ayın En Yükseğine Çıktı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. dün öğleden sonra Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden, yeni şirket kurulumu haberini verdi. Açıklamada “Hollanda’da kurulu %100 bağlı ortaklığımız olan ZES N.V.’nin %100 doğrudan hissedarı olarak Hırvatistan’da ZES društvo s ograničenom odgovornošću za usluge unvanlı bir şirket kurulmuştur.” denildi.

Söz konusu şirketin elektrikli araç sarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetleri ile bu konudaki projelerinin Avrupa Birliği ve çevre ülkelere taşınması ve ilgili ülkelerde faaliyet göstermesi amacıyla kurulduğu belirtildi.

Zorlu Enerji hisseleri (ZOREN), bu gelişmeyle güne pozitif başladı.
Zorlu Enerji Hissesi 1,81 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Perşembe günü %3’ten fazla yükselen hisseler kapanışı 1,76 liradan yaptı. Son işlem gününe 1,78 seviyesinden başlayıp kazancını genişletti. Saat 11.12’de 1,81 liradan işlem gören hisseler, 4 Kasım’dan bu yana en yükseğe çıktı.

Söz konusu artışın ardından haftalık kazanç oranı %8, aylık %2’ye yaklaştı. Öte yandan yıllık bazda %27 negatif bölgede hareket ediyor.

Deniz Yatırım, şirket kurulumu açıklamasına dair; “Haber akışını, gelişmekte olan ve pazar payı günden güne artan elektrikli araç pazarının yaratacağı talebi karşılamak üzere yapılacak elektrikli araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesi faaliyetlerinin gelecekte Şirket operasyonlarına sağlayabileceği katkıyı göz önünde bulundurarak ZOREN açısından sınırlı olumlu olarak değerlendiriyoruz.” şeklindeki beklentisini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Olumlu beklentinin ardından teknik açıdan 1,7533 – 1,7766 arası destek, 1,8166 – 1,8333 arası direnç seviyeleri olarak izleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.