Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zorlu Enerji Hisseleri Tercan HES Duyurusu Sonrası Artıda Seyrini Sürdürüyor

Zorlu Enerji, Tercan Hidroelektrik Santrali hakkında açıklama yaparken hisseler artıda işlem görüyor. Ancak haftalık bazda negatif performansını sürdürüyor.
Zorlu Enerji Hisseleri Tercan HES Duyurusu Sonrası Artıda Seyrini Sürdürüyor
Son Güncelleme: 

Zorlu Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Tercan Hidroelektrik Santrali’nin lisans tadili hakkında açıklamada bulundu.

21.04.2015 tarihli özel durum açıklamasına istinaden Zorlu Enerji’nin %100 hissedarı olduğu Zorlu Doğal Elektrik Üretimi AŞ’nin sahip olduğu Tercan Hidroelektrik Santrali’nin 2,04 MWm/1,90 MWe gücündeki 4. ünitesinin iptal edilerek santralin üretim lisansında yer alan kurulu gücün santralin mevcut kurulu gücü olan 15 MWm/15MWe olarak tadil edilmesi için EPDK’ya başvuru yapıldığı bildirildi.

Hisseler açıklama sonrasında pozitif seyre devam etti.
Zorlu Enerji Hisse 21 Aralık
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Dün en son 1,68 Türk lirasında fiyatlanan ZOREN kodlu hisse senetleri, bugünkü açılışı 1,75 Türk lirası ile yüksekte yaptı. Açılıştan sonra en yüksek 1,78 TL’ye kadar çıkarken artıda seyrini sürdürdü.

TSİ 11.27’de yüzde 3 artıda fiyatlanan hisseler, 1,73 – 1,78 TL aralığında hareket etti.

ZOREN hisseleri haftalık ve yıllık bazda negatif performans sergilerken aylık bazda yüzde 4,7 değer kazandı. Haftalık yüzde 2,7 düşen hisseler yıllık bazda yüzde 25,6 düşüş kaydetti.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Son verilere göre artıda hareketin sürmesi durumunda ZOREN hisseleri için ilk teknik direnç 1,78 TL’yi gösterirken yönün aşağı yöne çevrilmesi durumunda 1,71 TL ilk destek olarak görev yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu