Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zorlu Enerji, Barem Ambalaj ve Göknur Gıda’dan Güncel Haberler

Zorlu Enerji yeni şirket kurduğunu, Barem Ambalaj bedelsiz başvurusunun onaylandığını duyurdu. Göknur Gıda'nın ise halka arzında beklenen gün geldi.
Zorlu Enerji, Barem Ambalaj ve Göknur Gıda’dan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Macaristan’da yeni şirket kurdu. Konuya dair detayları Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda paylaşan Zorlu Enerji, Macaristan’da, iştiraklerinden Electrip Global B.V.’nin yüzde 100 hissedarlığında “Electrip Mobility Service Kft” unvanlı bir şirket kurulduğunu bildirdi.

Söz konusu şirketin kuruluş amacının, Türkiye’de yürütülen elektrikli araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetleri ile bu konudaki projelerini iştirakleri aracılığı ile yurt dışına taşımak olduğu belirtildi.

Zorlu Enerji geçtiğimiz günlerde yine aynı birim olan Hollanda’da kurulu yüzde 100 bağlı ortaklığı Electrip Global B.V.’nin, yüzde 100 hissedarlığında “Electrip Germany GMBH” unvanlı bir şirket kurulduğunu açıklamıştı.

Şirketin ZOREN kodlu hisseleri Saat 11.44’de yüzde 3,26 değer kazancıyla 5,07 liradan işlem görüyor.

Barem Ambalaj’ın Bedelsiz Başvurusu Onaylandı (BARMA)

Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. 23.12.2022 tarihinde, Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) bedelsiz sermaye artırımı için başvuru yapmıştı. Bugün yapılan açıklamada SPK’nın 27.02.2023 tarihinde bahsi geçen başvuruyu onayladığı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Buna göre Barem Ambalaj, 52.500.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin 17.446.918 TL’si emisyon primi hesabından, 192.553.082TL’si geçmiş yıl karları hesabından karşılanmak suretiyle, 262.500.000 TL’ye artırılması nedeniyle ihraç edilen 210.000.000 TL bedelsiz sermaye artırımı yapacak.

BARMA koduyla borsada işlem gören hisseler, yüzde 1,35 artıda 90,20 liradan fiyatlanıyor.

Göknur Gıda’nın Talep Toplama İşlemleri Başlıyor (GOKNR)

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Yapı Kredi Yatırım

Halka arz başvurusu, Şubat ayının ilk SPK bülteninde onaylanan Göknur Gıda Maddeleri Enerji İmalat İthalat İhracat ve Ticaret A.Ş.’nin talep toplama tarihi 6 Şubat’ta meydana gelen depremler nedeniyle ertelenmişti.

Bu hafta yapılan güncel açıklamayla birlikte talep toplama tarihlerinin 1-2-3 Mart 2023 olmasına karar verildi.

Buna göre şirketin talep toplama işlemi yarın başlayıp, Cuma günü sona erecek. 1 TL nominal değerdeki 1 adet payın satış fiyatı 11,00 TL olarak belirlenirken, 79.250.000 TL nominal değerli  pay halka arz edilecek.

Konsorsiyum liderinin Yapı Kredi Yatırım olarak yer aldığı halka arza şu kurum ve bankalardan katılabilirsiniz:

İnfo Yatırım, A1 Capital, Ahlatcı, Ak Yatırım, Garanti, Global, Halk, ICBCT, Phillip Capital, Piramit Menkul, QNB Finans, Tacirler, Alnus, Alternatif, Ata, Bizim Menkul, Burgan, Deniz, Gedik, ING, İntegral, Investaz, Marbaş, Meksa, Osmanlı, Oyak, Ziraat, Yatırım Finansman, Yapı Kredi, Tera, Trive, Vakıf, Turkish ve Ünlü Yatırım.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın