Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zorlu Enerji Bağlı Ortaklığı Almanya’da Şirket Kurdu

Zorlu Enerji bağlı ortaklığı Almanya'da yeni bir şirket kurarken, ZOREN koduyla borsa kotunda yer alan hisseler bugün yüzde 1'den fazla değer kaybetti.
Zorlu Enerji Bağlı Ortaklığı Almanya’da Şirket Kurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. yeni biri şirket kurulumu hakkında yatırımcılarını bilgilendirdi. 12 Ocak ayında yaptığı açıklama doğrultusunda, Hollanda’daki yüzde 100 bağlı ortaklığı Electrip Global B.V.’nin, yüzde 100 hissedarlığında “Electrip Germany GMBH” unvanlı bir şirket kurulduğu belirtildi.

Almanya’da kurulan şirketin Türkiye’de yürütülen elektrikli araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetleri ile bu konudaki projelerini iştirakleri aracılığı ile yurt dışına taşımak amacıyla faaliyet göstereceği açıklandı.

Zorlu Enerji Borsa Tarafında Yüz Güldürmüyor

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin ZOREN koduyla BIST 100 arasında yer alan hisseleri, Kasım ayında zirveden indikten sonra bir türlü toparlanamadı.

Geçen yılın ikinci yarısında kendisini daha net bir şekilde gösteren yurt içi pay piyasalarındaki ralli, yüzlerce şirket hissesinin tarihi seviyelere çıkmasını sağlamıştı.

Zorlu Enerji hisseleri de 23 Kasım’da 8,98 TL ile tüm zamanların en yüksek fiyatını gördü. Bu seviyeden sonra yönünü aşağı çeviren hisseler, kısa süreli yükselişler kaydetse de genel olarak negatif bölgede hareket etti.

GCM Yatırım Banner

Saat 13.40 itibarıyla yüzde 0,87 ekside 4,55 liradan işlem görüyor. Gün içinde 4,48 – 4,62 arasında hareket etti.

Son bir hafta içinde kaydettiği en düşük fiyat 4,34, en yüksek 5,11 olurken, değişimi yüzde 5 artış olarak hesaplandı.

Aylık dönemde yüzde 21’den fazla düşen hisseler en yüksek 5,82, en düşük 4,32’yi kaydetti. Yıllık bazda ise yatırımcısına yüzde 183’lük bir getiri sundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın