Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zorlu Enerji Bağlı Ortaklığı Almanya’da Şirket Kurdu

Zorlu Enerji bağlı ortaklığı Almanya'da yeni bir şirket kurarken, ZOREN koduyla borsa kotunda yer alan hisseler bugün yüzde 1'den fazla değer kaybetti.
Zorlu Enerji Bağlı Ortaklığı Almanya’da Şirket Kurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. yeni biri şirket kurulumu hakkında yatırımcılarını bilgilendirdi. 12 Ocak ayında yaptığı açıklama doğrultusunda, Hollanda’daki yüzde 100 bağlı ortaklığı Electrip Global B.V.’nin, yüzde 100 hissedarlığında “Electrip Germany GMBH” unvanlı bir şirket kurulduğu belirtildi.

Almanya’da kurulan şirketin Türkiye’de yürütülen elektrikli araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetleri ile bu konudaki projelerini iştirakleri aracılığı ile yurt dışına taşımak amacıyla faaliyet göstereceği açıklandı.

Zorlu Enerji Borsa Tarafında Yüz Güldürmüyor

Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin ZOREN koduyla BIST 100 arasında yer alan hisseleri, Kasım ayında zirveden indikten sonra bir türlü toparlanamadı.

Geçen yılın ikinci yarısında kendisini daha net bir şekilde gösteren yurt içi pay piyasalarındaki ralli, yüzlerce şirket hissesinin tarihi seviyelere çıkmasını sağlamıştı.

Zorlu Enerji hisseleri de 23 Kasım’da 8,98 TL ile tüm zamanların en yüksek fiyatını gördü. Bu seviyeden sonra yönünü aşağı çeviren hisseler, kısa süreli yükselişler kaydetse de genel olarak negatif bölgede hareket etti.

Saat 13.40 itibarıyla yüzde 0,87 ekside 4,55 liradan işlem görüyor. Gün içinde 4,48 – 4,62 arasında hareket etti.

Son bir hafta içinde kaydettiği en düşük fiyat 4,34, en yüksek 5,11 olurken, değişimi yüzde 5 artış olarak hesaplandı.

Aylık dönemde yüzde 21’den fazla düşen hisseler en yüksek 5,82, en düşük 4,32’yi kaydetti. Yıllık bazda ise yatırımcısına yüzde 183’lük bir getiri sundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu