Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zirveden İnmeyen Tofaş Hisseleri için Hedef Fiyat Yükseltildi

Oyak Yatırım ve Bizim Menkul, son günlerde yüksek performans gösteren Tofaş için hedef fiyatını yukarı çekti.
Zirveden İnmeyen Tofaş Hisseleri için Hedef Fiyat Yükseltildi
HABER GİRİŞ

Oyak Yatırım, Tofaş Otomobil’in Stellantis’in Türkiye’deki faaliyetlerini yürüten Stellantis Otomotiv Pazarlama A.Ş.’nin tamamını satın almasının ardından şirket ve hisse beklentilerini açıkladı. Bu anlaşma ile Türkiye’de faaliyet gösteren tüm Stellantis markalarının hakları TOFAŞ’a geçti.

Oyak Yatırım, yurt içi pazarda halihazırda güçlü paya sahip olan Tofaş’ın bu satın alma işlemiyle birlikte pazar payını önemli derecede artıracağı belirtildi. Bu gelişme doğrultusunda 2023 ve 2024 yılı beklentilerini yukarı yönde revize eden kurum, şirket hisseleri için 12 aylık hedef fiyatı 166,00 TL’den 293,74 TL’ye yükseltti.

“Endekse paralel getiri” tavsiyesini ise “endeks üzeri getiri” olarak revize etti.
Paratic Placeholder 640x360
Kaynak: Paratic Piyasalar

Tofaş Türk Otomobil hisseleri (TOASO), haftaya alıcılı başladı. Cuma günü 201,4 liradan kapanış yapan hisseler, yeni haftaya 203,7’den start verdi. Seansın ilk dakikalarında sert yükseliş göstererek 207,8 liraya kadar tırmandı. Bu seviye tüm zamanların en yükseği oldu.

Saat 16.26’da  yüzde 1,64 değer kazancıyla 204,6 liradan işlem görüyor. Son bir haftada yüzde 10, bir ayda yüzde 11 ve bir yılda yüzde 162 getiri sunan hisseler için pozitif beklentiler devam ediyor.

Dün akşam İnfo Yatırım’ın yayınına konuk olan Ali Acer, Tofaş ve Ford Oto’nun borsadaki son düzeltmelerden etkilenmeyen hisseler olduğunu söyledi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Tofaş’ın her hareketi yukarı yönlü değerlendirebilen bir hisse olduğunu belirten Acer, stop noktaları olarak 180-190 bölgesinin belirlenebileceğini aktardı. Bu seviyeler üzerinde kapanışları sürdürmeye devam ettikçe yeni zirvelerin de gelebileceğini sözlerine ekledi.

Bu arada Bizim Menkul de Tofaş için “endekse paralel getiri” tavsiyesiyle hedef fiyatını 96,14 TL’den 248,38 TL’ye yükseltti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.