Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ziraat Yatırım Model Portföyüne Savunma Hissesini Ekledi

Borsanın sınırlı düşüş ile kapattığı günde Ziraat Yatırım, model portföyünü güncellediğini duyurdu. Detaylar haberde...
Ziraat Yatırım Model Portföyüne Savunma Hissesini Ekledi
HABER GİRİŞ

Borsa güne sınırlı bir yükseliş ile başlarken, günü yüzde 0,55’lik düşüş ile 10 bin 804 puandan kapattı. Ziraat Yatırım ise hisse portföyünü güncelledi.

Ziraat Yatırım tarafından yayımlanan raporda, “Hisse öneri portföyümüzü hedef hisse fiyatlarımızdaki değişiklikler ve hisse performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz.” açıklaması yer aldı.

Buna göre Aselsan’ın (ASELS) yüzde 10 ağırlıkla model portföyüne eklediğini bildirdi. Bunun yanında Bim Mağazalar (BIMAS) ve Türk Hava Yolları’nın (THYAO) ağırlıklarının yüzde 15’ten yüzde 10’a çekildiği duyuruldu.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Yılbaşından itibaren Öneri Portföyümüz nominal %62 oranda yükselirken, BİST100’ün aynı dönemde %45,4 oranında yükselişine bağlı olarak BİST100’e göre görece getiri %11,4 olarak gerçekleşmiştir.”

GCM Yatırım Banner

Portföye eklenen Aselsan’ın son bir yıldaki bakiye siparişleri güçlü bir büyüme gösterdiği not edildi. Siparişlerin 11,1 milyar dolara kadar çıktığı not edildi.

Aselsan’ın yeni önemli sözleşmeler elde etme potansiyelinin yüksek olduğu aktarıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Yıl sonu finansal beklentilerin olumlu olduğu Şirket’in hisseleri hedef fiyatımıza göre önemli bir potansiyel barındırıyor. Bu kapsamda, Aselsan’ı model portföyümüze dahil ediyoruz.”

Aselsan’ın ASELS hisseleri güne 63,20 TL’den başladı. Hisseler saat 12.50’de 64,95 TL’ye kadar yükseldi. Günü yüzde 1,97’lik yükselişe 64,55 TL’den kapanışı yaptı. Hisseler yıllık bazda yüzde 119,04, aylık yüzde 6,43, haftalık yüzde 14,76 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın