Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ziraat Yatırım GYO Hissesindeki Potansiyele Dikkat Çekti

Ziraat Yatırım Torunlay GYO için hedef fiyatını 83,70 TL’ye çıkardı ve öneri olarak “al” tavsiyesi verdi. İşte detaylar;
Ziraat Yatırım GYO Hissesindeki Potansiyele Dikkat Çekti
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da milyonlarca yatırımcı, gelecek vaat eden ve potansiyeli olan hisseleri öğrenmek için analistlerin yaptığı açıklamaları ve aracı kurumların paylaştığı aracı kurumları yakından takip ediyor.

Ziraat Yatırım, 28 Haziran’da paylaştığı rapor ile hissesi yukarı yönlü hareket etmesi beklenen Torunlar GYO’nun bilançosunu değerlendirdi ve hedef fiyatını açıkladı.

Şirketin 2024’ün ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre net dönem karının yüzde 35 gerileyerek 1 milyar TL’ye, satışların ise 1,4 milyar TL’ye indiğine dikkat çekildi.

Aracı kurum şirketin portföyünde yer alan AVM’lerdeki mağaza cirolarında 2024 yılının ilk çeyreğinde yüzde 83,8 oranında artış görüldüğü ve toplam ciro miktarının 8,8 milyar TL’ye çıktığı kaydedildi.

Ziraat Yatırım, TRGYO için hedef fiyat 52,20 TL’den 83,70 TL’ye yükseltti. Hisselerde yüzde 40 oranında ıskontoya işaret edildi ve öneri “al” olarak sabit kaldı.

GCM Yatırım Banner

Ziraat Yatırım GYO Hissesindeki Potansiyele Dikkat ÇektiKaynak: Paratic Piyasalar

Son dönemde dalgalı hareket etse yukarı yönlü ivmesini korumayı başaran TRGYO, 28 Haziran’da yüzde 5,8 artışla 53,1 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Hissede haftalık yüzde 7, aylık yüzde 12 ve yıllık yüzde 193 oranında değer artışı görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.