Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ziraat Bankası’na 600 Milyon Dolarlık Dış Kaynak

Ziraat Bankası, dış finansmanın sürdürülebilirliği ve kaynak yapısının çeşitlendirilmesi stratejisiyle yurt dışından finansman elde etti.
Ziraat Bankası’na 600 Milyon Dolarlık Dış Kaynak
Yorum

Ziraat Bankası uluslararası bankalar ile 5 yıl vadeli toplam 600 milyon dolara denk gelen dış finansman kaynağı sağladı. Yapılan açıklamada uzun vadeli borçlanma olanaklarının artırılması, dış finansmanının sürdürülebilirliği ve kaynak yapısının çeşitlendirilmesi stratejileri kapsamında, söz konusu yabancı para fonlamanın elde edildiği bildirildi.

Bankadan yapılan açıklamada, 2023 yılı içinde gerçekleştirilen Eurobond ihracı ile 500 milyon dolar, yüzde 100’ün üzerinde oranla yenilenen sendikasyon kredisi ile 1,3 milyar dolar ve kuruluşunun tamamlandığı Havale Akımlarına Dayalı Seküritizasyon Programı (Diversified Payments Rights-DPR) bünyesinde 1 milyar dolar tutarında dış finansman sağlandığı bildirildi.

Açıklamada, “Bunlara ek olarak Bankamız bu defa, uluslararası alanda yüksek kredibilitesi ve son dönemde uygulanmaya başlanan yeni para ve maliye politikalarının ülkemize ve Türk bankacılık sektörüne olumlu katkılarıyla, uluslararası nitelikte, saygınlığı yüksek bir yatırım bankası ile gerçekleştirdiği işlemle 5 yıl vadeli, toplam 600 milyon dolar tutarında yeni bir kaynak sağlanmıştır.” bilgisine yer verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu