Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ziraat Bankası O Avrupa Ülkesinden Finansman Sağladı

Ziraat Bankası, 300 milyon dolar tutarında iki yıl vadeli, sürdürülebilirlik bağlantılı dış finansman işlemi gerçekleştirdiğini açıkladı. Detaylar haberde;
Ziraat Bankası O Avrupa Ülkesinden Finansman Sağladı
YAYINLANMA ZAMANI

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamayla bankanın 300 milyon dolar tutarında, 2 yıl vadeli, sürdürülebilirlik bağlantılı, dış finansman işlemi gerçekleştirdiği bildirildi.

İngiltere’nin uluslararası ölçekteki bir yatırım bankasıyla gerçekleştirilen söz konusu işlemden sağlanacak tutarın kullanılacak alanları da açıklandı.

Finansmanın; Deprem Destek Paketleri kapsamında belirli kriterleri sağlayan Bireysel, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) ve Tarımsal müşterilere tahsis edilecek olan kredilerde kullanılacağı kaydedildi.

Yapılan açıklamada, gerçekleştirilen söz konusu işlemle dış finansmanda sürdürülebilirliğin sağlanmasının yanı sıra depremden olumsuz etkilenen bölgelerdeki müşterilere de finansman sağlanacağı vurgulandı.

Bloomberg HT haberinde, sağlanan finansmanla afet bölgesinde sosyal ve finansal katma değer yaratılacağına dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.