Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ziraat Bankası İhracatçılara 150 Milyon TL Verecek

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Ziraat Bankası arasında imzalanan protokol ile ihracatçı firmalara 150 milyon liraya kadar uygun maliyetli kredi verilecek.
Ziraat Bankası İhracatçılara 150 Milyon TL Verecek
HABER GİRİŞ

Ziraat Bankası, ihracatçı firmalar için “İhracata Tam Destek Kredi Paketi” uygulamasını başlattığını açıkladı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle ihracatçı firmalara yeni bir kredi paketi devreye alınacak.

Söz konusu firmalar için 5 milyon dolar veya 150 milyon liraya kadar uygun maliyetli ihracat kredisi sunulacak.

Birliğe üye firmalar, rotatif veya taksitli kredi seçeneklerinden birini tercih edebilecek. Rotatif kredi seçeneğinde vadenin 12 ay olacağı, limit dahilinde asgari her kullanım tutarı ve doğan ihracat taahhüt tutarı kadar ihracat bedelinin bankaya yönlendirilmesi durumunda toplam vadenin 36 ayı aşmayacak şekilde azami 2 kez yenilenebileceği paylaşıldı.

Taksitli kredi seçeneğinde ise vade süresinin azami 24 ay olarak uygulanacağı, paket kapsamında KGF teminatı ile yalnızca taksitli kredilerin kullandırılabileceği kaydedildi.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Ziraat Bankası olarak 4 binden fazla ihracatçıya 1 milyar doların üzerinde finansman desteği sağladıklarını belirtti. Türkiye’nin yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı büyümesine katkı sağlamayı hedeflediklerini vurguladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın