Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ziraat Bankası Açıkladı! 1,3 Milyar Dolarlık Sendikasyon Sağladı

Ziraat Bankası, 1,3 milyar dolar büyüklüğünde sendikasyon kredisi temin edildiğini duyurdu. Detaylar haberde...
Ziraat Bankası Açıkladı! 1,3 Milyar Dolarlık Sendikasyon Sağladı
Yorum

Ziraat Bankası’nın geçen yıl aldığı sendikasyon kredisini yenilediği duyuruldu. Sendikasyon kredisini yenileme oranının yüzde 103 olduğu belirtildi.

Bloomberg’de yer alan habere göre Ziraat Bankası konuya yönelik açıklamada bulundu. Banka, 423 milyon dolar ve 779 milyon euro olmak üzere toplamda 1,3 milyar dolar büyüklüğünde sendikasyon kredisi temin edildiğini duyurdu.

Abu Dhabi Commercial Bank PJSC ve Emirates NBD Capital Limited, euro ve ABD doları cinsinden iki dilimden oluşan kredinin koordinatörlüğünü gerçekleştirdi. Ayrıca sürdürülebilirlik koordinatörleri Emirates NBD Capital Limited ve Standard Chartered Bank oldu.

Banka tarafından yapılan açıklamada sendikasyon kredisinin maliyetlerine ilişkin bilgi yer almazken, kredi 25 ülkeden 52 bankanın katılımıyla yenilendi.

Konuya yönelik değerlendirmede bulunan Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, Ziraat Bankası olarak temin edilen bu kaynakla dış ticaretin finansmanına katkı sağlamayı sürdüreceklerini söyledi.

Çakar, son yıllarda artan dış ticaret payının, dış finansmanda derinleşme ve çeşitlendirme yönünde atılacak adımlarla ileriye taşınacağını kaydetti. Muhabir bankalar, uluslararası yatırımcılar ve tüm dış paydaşlarla yakın işbirliğini kararlılıkla sürdüreceklerini belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu