Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zincir Üstü Verilerin XRP Rallisi Hakkında Ortaya Çıkardıkları

Zincir üstü analitik firması Santiment, dünkü keskin artışıyla dikkat çeken XRP ile ilgili temel göstergeleri mercek altına aldı. Detaylar haberde;
Zincir Üstü Verilerin XRP Rallisi Hakkında Ortaya Çıkardıkları
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ripple ağının yerel kripto para birimi XRP, son 24 saat içinde büyük bir ralli gerçekleştirerek pazarın en popüler kripto para birimi haline geldi. Zincir üstü analitik firması Santiment, keskin artışıyla dikkat çeken XRP ile ilgili temel göstergeleri mercek altına aldı.

İşte bu fiyat artışı hakkında zincir verilerinin ortaya koyduğu bazı gerçekler…

XRP Rallisinin Ardından Birkaç Gösterge Yükseldi

Varlığın değerindeki hızlı büyüme, Ripple’ın mahkemede XRP satışlarının yatırım sözleşmesi teklifi teşkil etmediğinin ilan edilmesiyle kazandığı zaferin ardından geldi. Duyurudan hemen sonra kripto para yaklaşık olarak yüzde 90 oranında yükselmeyi başardı, ancak o zamandan bu yana geçen saatlerde varlık bir miktar darbe aldı.

Bununla birlikte, kripto para birimi gün içinde yüzde 67’ye varan artışla kazanımlarının çoğunu elinde tutmayı başardı. Bu artış, varlığı Binance Coin’i (BNB) geçerek piyasa değeri açısından pazarda dördüncü en büyük haline getirdi. Ancak haber yazımı itibarıyla, XRP yeniden beşinci sıraya düşmüş görünüyor.

Rallinin ardından, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, XRP’nin sosyal hakimiyeti yüzde 7,4’e doğru keskin bir artış gördü.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Göstergenin mevcut değerinde, ilk 100 kripto para ile ilgili tüm tartışmaların yüzde 7,4’ünün sadece XRP’den geliyor olması oldukça dikkat çekiciydi.

Sosyal medya kullanıcıları arasında bu kadar yüksek bir ilgi, genellikle fiyatta bir düzeltmeye yol açan bir coşku belirtisi olarak açıklanmaktadır. Bu, varlığın neden ilk sıçramadan bu yana biraz geri çekilme yaşadığını açıklayabilir.

Balina etkinliği açısından bakıldığında ise balina transferlerinin sayısı, 2023 yılında gözlemlenen en yüksek seviye olan 637 sınırını geçti. Santiment konuya dair yorumunda “Açıkçası bu büyük balina işlemleri fiyattaki hızlı yükselişi besliyor” ifadesini kullandı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Ticaret hacmi (zincirde işlem gören toplam XRP miktarı) da keskin bir artış kaydetti ve bu durum, geçen gün meydana gelen yüksek miktarda balina aktivitesi göz önüne alındığında çok da şaşırtıcı görünmüyor.

İşlem hacminin mevcut seviyeleri, yaklaşık 10 ayın en yüksek seviyesi olup, blok zincirindeki olağanüstü aktiviteyi daha da gözler önüne sermektedir.

Santiment, Balinaların Birikimlerine Dikkat Çekti

Analitik firması, balinalarının ralliden önceki birkaç ay boyunca nasıl birikim yaptığına da dikkat çekti.

Santiment, “Bu cüzdan grubu, akıllı paranın nasıl davrandığını anlamak için izlenmesi gereken en iyi cüzdan grubudur. Ve bugünün mahkeme kararından önce bile iki aydan fazla bir süredir varlığa güven gösteriyorlardı” ifadelerine yer verdi.

XRP fiyatı, haftalıkta yüzde 50’nin üzerinde kazançla haber yazımı itibarıyla 0.72 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.