Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zincir Üstü Veriler: ETH Fiyat Rallisi Devam Edebilir

Yükselişini sürdüren en büyük altcoin Ethereum için zincir üstü veriler neye işaret ediyor? Fiyat nereye gidebilir? Detaylar haberde;
Zincir Üstü Veriler: ETH Fiyat Rallisi Devam Edebilir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), yükseliş ivmesini yeniden kazandı ve yükselişini sürdürüyor. Kripto para birimi, Kasım 2022 döneminde 1.000 dolar bölgesinden toparlanmasından bu yana piyasada potansiyel bir yükseliş eğilimine işaret ederek birden fazla önemli direnç seviyesini kırmayı başardı.

ETH, Ağustos 2022’den bugüne kadar 1.900 dolar bölgesinin hemen altında işlem görüyor. Bitcoin ile korelasyonunu kırmasına rağmen, Ethereum’un yükseliş trendini sürdürüp sürdüremeyeceği ve 2.000 dolar dönüm noktasını aşarak yeni yıllık zirvelere ulaşıp ulaşamayacağı sorusunun cevabı ise merak ediliyor.

Ethereum Yükseliş Trendini Sürdürecek mi?

Kripto analisti ve tüccar Ali Martinez’in yakın tarihli bir Twitter gönderisine göre zincir üstü veriler 1.900 dolar seviyesinin üzerinde potansiyel bir kırılma olduğunu gösteriyor.

Martinez’e göre Ethereum için bir sonraki kritik direnç alanı 2.100 dolar ile 2.150 dolar arasında bulunuyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @ali_charts

Ek olarak, yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi 200.000’den fazla adres, 2.100-2.150 dolar seviyesinden 18 milyondan fazla ETH satın aldı ve bu, Ethereum’un orta vadede fiyat hareketi için çok önemli bir direnç alanının oluşmasına neden oldu.

GCM Yatırım Banner

Ancak Ethereum momentumunu koruyabilir ve bu direnç seviyesini aşarak onu destek bölgesi haline getirebilirse, bu durumda kripto para birimi, yeni yıllık yüksek seviyelere ulaşmak ve potansiyel olarak 2.000 dolar seviyesinin üzerinde konsolide olmak için iyi bir konum yakalamış olacak.

Woetoe takma adlı kripto analisti ise ETH’nin çizelgelerinde, kripto para biriminin gelecekteki fiyat hareketlerine ilişkin değerli bilgiler sağlayabilecek mavi bir fraktal belirledi. Woetoe’nun fraktalına göre Ethereum potansiyel olarak kısa süre içinde önemli bir yükseliş trendi yaşayabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @cryptowoetoe

Bu tahmin, dikey kırmızı çizgi ile temsil edilen ve Ethereum’un fiyatını daha da yukarı çekebilecek olan yaklaşan Shappella yükseltmesiyle destekleniyor.

Glassnode verilerinin gösterdiği üzere Ethereum, son zamanlardaki artışına ek olarak, sadece 24 saat içinde 1.880 dolar seviyesinde yaklaşık 30 milyon dolar değerinde meydana gelen yüksek oranda tasfiye gördü.

Analiste göre ETH’nin mevcut seviyesini bir destek olarak sürdürmesi ve potansiyel olarak 1.900 dolar işaretinin üzerinde konsolide olması artık çok önemli. Bununla birlikte, Ethereum bu seviyede konsolide olamazsa, fiyat hareketini potansiyel olarak 1.830 dolar noktasına doğru iten sağlıklı bir geri çekilme olması muhtemeldir.

ETH Fiyatında Son Durum

Ethereum, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 3’ten fazla bir kazancı yansıtan 1.864 dolar civarında işlem görüyor.

Kripto para birimi, yedi günlük ve on dört günlük dönemlerde sırasıyla yüzde 8.5 ve yüzde 7 karla daha geniş zaman dilimlerinde önemli kazançlar kaydetmiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.