Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zeytinyağı İhracatına Fiyat İstikrar Fonu Kesintisi Geldi

Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile zeytinyağı ihracatına fon kesintisi getirildi. İşte detaylar...
Zeytinyağı İhracatına Fiyat İstikrar Fonu Kesintisi Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar 19 Temmuz 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar’ın yürürlüğe konmasına, 2976 sayılı Dış Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun 2. Maddesi gereğince karar verildi.

Buna göre, dökme ve varilli zeytinyağı ihracatında, kg başına 20 cent Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu kesintisi yapılacak.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın imzasıyla 2976 sayılı Dış Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince yayımlanan kararda “13/10/1988 tarihli ve 88/13384 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu Hakkında Kararın 11. maddesinin (A) fıkrasının (4) numaralı bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

4-Her türlü dökme ve varilli zeytinyağı 20 cent/kg karşılığı TL.” ifadesine yer verildi.

Söz konusu kararla 19 Mart 1997 tarihinde yürürlükten kaldırılan zeytinyağı ihracatında fon kesintisi uygulaması geri getirilmiş oldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın