Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zeytinyağı İhracatına Fiyat İstikrar Fonu Kesintisi Geldi

Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile zeytinyağı ihracatına fon kesintisi getirildi. İşte detaylar...
Zeytinyağı İhracatına Fiyat İstikrar Fonu Kesintisi Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar 19 Temmuz 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar’ın yürürlüğe konmasına, 2976 sayılı Dış Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun 2. Maddesi gereğince karar verildi.

Buna göre, dökme ve varilli zeytinyağı ihracatında, kg başına 20 cent Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu kesintisi yapılacak.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın imzasıyla 2976 sayılı Dış Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince yayımlanan kararda “13/10/1988 tarihli ve 88/13384 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu Hakkında Kararın 11. maddesinin (A) fıkrasının (4) numaralı bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

4-Her türlü dökme ve varilli zeytinyağı 20 cent/kg karşılığı TL.” ifadesine yer verildi.

Söz konusu kararla 19 Mart 1997 tarihinde yürürlükten kaldırılan zeytinyağı ihracatında fon kesintisi uygulaması geri getirilmiş oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu