Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zelenskiy’den Saldırı Sinyali! Hedef Kırım!

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Kırım'ı tekrar Ukrayna kontrolüne almak için Rusya'ya karşı saldırı hazırlığı içinde olduklarını söyledi. Detaylar haberde...
Zelenskiy’den Saldırı Sinyali! Hedef Kırım!
Yorum

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Finlandiya haber ajansı YLE ve diğer İskandinav haber kaynaklarına konuştu. Ülkesinin Rusya’ya bir karşı saldırı planladığını belirterek hedefin Kırım olduğunu belirtti.

Zelenskiy, söz konusu saldırıyla Rusya güçlerini püskürtmede ve Kırım’ı tekrar Ukrayna kontrolüne almakta başarılı olacaklarına inandığını vurguladı. Rusya- Ukrayna savaşında verilen destekten dolayı İskandinav ülkelerine teşekkür etti.

Ayrıca Finlandiya’da yeni kurulacak hükümet ile iyi ilişkiler kurmak istediklerini anlattı. Ukrayna’nın başarısını büyük ölçüde Batı’dan silah tedarik etmeye devam etmesine bağladı.

Zelenskiy, mümkün olduğu kadar çok hayat kurtarmak istediklerini belirterek, bu yüzden silah sayısının çok önemli olduğuna değindi.
Rus birliklerinin gün geçtikçe motivasyonunu kaybettiğini belirterek saldırıya dair bir ayrıntı vermedi.

Zelenskiy, savaş halindeki bir ülkeyi yönetmekle babalığı dengelemeye çalışmanın imkansız bir iş olduğunu kaydetti. İnsanların kendisine kötü bir başkan olmadığını söylediğini ifade etti.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu