Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zelenskiy Tahıl Sevkiyatının Devam Ettiğini Duyurdu!

Ukrayna Devlet Başkanı, Rus şantajlarının sonuç vermediğini belirterek yoğun diplomatik görüşmeler sonucunda tahıl sevkiyatının devam edeceğini açıkladı.
Zelenskiy Tahıl Sevkiyatının Devam Ettiğini Duyurdu!
HABER GİRİŞ

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy yaptığı açıklamada tahıl sevkiyatının sürdürülmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’in sürecin devam etmesi için destek verdiklerini belirtti.

Yoğun diplomasi görüşmelerinin ardından, Ukrayna ve tüm dünya için önemli olan tahıl sevkiyatı girişimindeki faaliyetlerin süreceğini duyurdu. Zelenskiy, Rusya’nın şantajının sonuç vermediğini de ekledi.

Zelenskiy resmi Telegram hesabından yaptığı görüntülü paylaşımında, söz konusu süreçte Erdoğan ile telefon görüşmesi yaptığını Guterres’in de desteklediğini vurguladı.

Rusya, Ukrayna’dan Güvenlik Garantisi İstiyor

Ayrıca Rusya’nın, Ukrayna’dan güvenlik garantisi talep ettiğine dikkat çekerek, “Onların açıklamaları üzerinde biraz düşünmeliyiz.” dedi. 252 gün önce Rusya’nın ABD’den de güvenlik garantisi istediklerini anımsattı.

Rusya’nın özel harekat olarak adlandırdığı Ukrayna saldırılarına başlayalı 8 ay olduğunu hatırlatan Zelenskiy, bu sürecin ardından Kremlin’in Ukrayna’dan güvenlik garantisi talep ettiğini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Güvenlik Talepleri Rus Saldırganlığının Başarısızlığı

Rusya’nın sergilediği tutumun çarpıcı değişiklikler olduğunu vurgulayarak, söz konusu durumu hem Rus saldırganlığının başarısızlığı hem de birlik olmanın güçlü yanı olarak adlandırdı.

Ukrayna’nın özgürlüğü için savaşan ve çalışan milyonlarca Ukraynalı erkek ve kadını işaret eden Zelenskiy, “Ve dünya çapında Rus terörüne direnmemize yardım eden milyonlarca insan.” diyerek ekledi.

Yaptığı açıklamada Rusya’yı “terör devleti” olarak isimlendiren Zelenskiy, “Yenilmesini ve terörün cezasını çekmesini sağlayacağız.” cümlelerini paylaşarak tüm Ukrayna’nın özgür olduğunun ve öyle kalacağının garantisini verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.