Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zelenski’den NATO Üyeliği Mesajı: Bizim için En İyi Garanti

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, NATO üyeliğinin ülkesi için en iyi güvenlik garantisi olacağını ileri sürdü. Açıklamanın detayları haberde;
Zelenski’den NATO Üyeliği Mesajı: Bizim için En İyi Garanti
HABER GİRİŞ

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski bugün İngiltere’nin eski Başbakanı ve İngiliz Parlamentosu üyesi Boris Johnson ile bir araya geldiğine dair yazılı bir açıklama yaptı. Zelenski, Johnson’ın Ukrayna desteği için teşekkür etti.

Zelenski, Johnson’ın Kiev ziyareti sırasında bir araya geldi. Zelenski Johnson’ın Davos’taki açıklamalarını anımsatarak, “Davos’taki açıklamalarınızı duydum, çok teşekkür ederim. Ülkemizi desteklediğiniz için teşekkür ederiz.” dedi.

Yapılan açıklamada Zelenski ve Boris Johnson’ın Ukrayna’nın zor zamanında yardım etmek için atabileceği pratik adımlar hakkında görüş alışverişinde bulundukları kaydedildi.

Barış Zirvesi için Hazırlıklar Ele Alındı

İkili görüşmeden Zelenski’nin geçen sene Yirmiler Grubu (G20) liderlerine sunduğu barış formülünün hayata geçirilmesi için planlanan barış zirvesinin de hazırlıklarının ele alındığı vurgulandı.

Barış formülünün noktalarından birinin, Ukrayna için güvenlik garantisi olduğunun altını çizdi. Zelenski, “NATO üyeliğinin bizim için en iyi garanti olacağına eminim. Ülkemizin İttifak’a üye olması gerektiği fikrini aktif olarak desteklemek önemlidir.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca Johnson’ın talebi üzerine Zelenski’nin, cephedeki durum hakkında ayrıntılı olarak bilgi verdiğine dikkat çekildi.

Ukrayna’nın Daha Fazla Silaha İhtiyacı Var

Ortaklarının güçlü desteği sayesinde Ukrayna’nın Rus saldırganı durdurabileceğine işaret eden Zelenski, geçici olarak işgal edilmiş tüm bölgelerin kurtarabileceğine dair inancını dile getirdi.

Ek seferberliğin Rusya’ya yardımcı olmayacağını savunarak, Rus ordusunun motivasyondan yoksun olduğunu iddia etti. Ancak Ukrayna’nın daha fazla silaha ihtiyacı olduğunu söyleyerek, “tanklara, uçaklara, uzun menzilli füze silahlarına.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.