Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zelenski Kiev Dışına Çıkarak Harkov’daki Cephe Hattını Gezdi

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, savaş başladığından bu yana ilk kez Kiev dışına çıktı ve Harkov'daki cephe hattını gezdi.
Zelenski Kiev Dışına Çıkarak Harkov’daki Cephe Hattını Gezdi

Ukrayna Devlet Başkanı Voloddimir Zelenski, ülkenin kuzeydoğuda bulunan Harkiv bölgesindeki cephe hattındaki birlikleri ziyaret etti. Zelenski böylece işgalinin başlamasından bu yana Kiev bölgesi dışına ilk kez çıkmış oldu.

Ukrayna lideri, “Hepimiz ve ülkemiz için canınızı riske atıyorsunuz” diyerek, askerlere övgülerde bulundu ve hediyeler dağıttı.

Genelkurmay Başkanı Andriy Yermak, Cumhurbaşkanının Ukrayna’nın ikinci büyük şehri Harkov’u da ziyaret ettiğini yazdı. Yermak, Zelenski’nin yıkılan konut binalarını gezdiğini ve buralara bomba sığınağı yapılması gerektiğini kaydetti.

Yermak, Harkov bölgesi topraklarının yüzde 31’inin şu anda Rusya tarafından işgal edildiğini ve daha önce işgal edilmiş olan toprakların yüzde 5’inin ise geri alındığını sözlerine ekledi.

Donbas’ta Direniş Sürüyor

Diğer yandan savaşın en yoğun olduğu bölgelerden Donbas’ta Ukraynalı askerler direnişini sürdürüyor. Ukraynalı yetkililer, Donbas’ın Luhansk bölgesindeki Rus saldırılarına karşı direndiklerini ve ağır topçu atışlarına maruz kaldıklarını söyledi.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Luhansk valisi Serhiy Gaidai, bombardımanın o kadar yoğun olduğunu ve can ve mal kaybının değerlendirilmesinin mümkün olmadığını söyledi. Son günlerde onlarca binanın yıkıldığı belirtiliyor.

Savaşın başlarında başkent Kiev’i ele geçirmeyi başaramayan Rusya, Donbas’taki kontrolünü sağlamlaştırmaya çalışıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu