Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zarardan Kara Geçen Şirket Duyurdu: 5 Temmuz’da Temettü Geliyor!

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret, KAP'a yapılan bildirimde genel kurul kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Zarardan Kara Geçen Şirket Duyurdu: 5 Temmuz’da Temettü Geliyor!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin önde gelen bilişim teknolojileri distribütörleri arasında yer alan İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, 2023 yılı olağan genel kurul toplantı sonuçlarını paylaştı.

Borsa İstanbul’da INDES koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında da bilgilendirme yapıldı.

Açıklamada, yönetim kurulunun, hisse başına brüt 0,3466686 TL, net 0,3120017 TL temettü dağıtılmasına ilişkin teklifinin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin tarihin ise 5 Temmuz 2024 olarak belirlendiği bilgisi verildi.

INDES 2024 Temettü Dağıtımı Kesinleşti
Kaynak: KAP

Apple, HP, Lenovo, Canon, LG, Microsoft, Intel, Asus, Acer, Epson, Western Digital, Sandisk, Kingston ve Panasonic gibi dünyanın lider teknoloji markalarını, iş ortaklarıyla ülkenin pek çok köşesine ulaştıran şirket, 15 Haziran’da 2024 yılı ilk çeyrek bilançosunu açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner

Şirket, 2023 yılı ilk çeyreğinde 19 milyon 781 bin 630 lira zarar açıklarken, bu yılın 1 Ocak-31 Mart döneminde ise toplam 109 milyon 260 bin 752 lira net kâr bildiriminde bulunmuştu.

INDES Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,82 değer kaybederek 10.679,98 puandan tamamlarken, INDES hisseleri endeksle paralel hareket etti ve düşüş sergiledi.

Yıllık zirvesi 12,25 TL olan hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 2,7‘lik düşüşle 8,35 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

INDES Hisseleri Bugün Geriledi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

İndeks Bilgisayar hisseleri, haftalık ve aylık bazda sırasıyla yüzde 2,7 ve yüzde 3,4 oranlarında kırmızı yakmış olsa da, yıllık bazda bakıldığında yatırımcısına güncel olarak yüzde 63,4 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.