Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zarardan Kara Geçen Şirket 5 Ülkede Büyük Atılıma Hazırlanıyor!

Göknur Gıda Maddeleri Enerji İmalat İthalat İhracat Ticaret ve Sanayi A.Ş., KAP bildiriminde yurt dışı faaliyetleri hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Zarardan Kara Geçen Şirket 5 Ülkede Büyük Atılıma Hazırlanıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hisseleri yeşil görünümdeki Göknur Gıda Maddeleri Enerji İmalat İthalat İhracat Ticaret ve Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yurt dışı faaliyetleri hakkında yatırımcısına bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da GOKNR koduyla işlem gören şirketin bildiriminde 5 ülkede gerekleştirilmesi planlanan atılımların detaylarına yer verildi.

Açıklamada, firmanın İngiltere, Çin, Fas, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) ve Suudi Arabistan’da yeni firmalar kurarak, yerinde depolama ve ambalajlama faaliyetleri için gerekli süreçleri başlattığı bilgisi verildi.

Bu adımlarla ihracat pazarlama faaliyetlerininin geliştirilmesinin, müşterilere daha iyi hizmet sunulmasının, yerinde ve aktif pazarlama ile yeni müşteriler kazanmanın amaçlandığı ifade edildi.

Şirket, 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu 21 Haziran 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. 2023 yılı ilk 3 aylık dönemde 273.257.896 TL zarar açıklayan şirketin, söz konusu dönemde toplam 249.142.894 TL kar açıkladığı duyurulmuştu.

GCM Yatırım Banner

Şirketin hasılatının yüzde 20 azalırken, esas faaliyet karının ise yüzde 91 oranında artış gösterdiği ifade edilmişti.

GOKNR Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,11 değer kazanarak 10.864,08 puandan tamamlarken, GOKNR hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 29,14 TL olan GOKNR hisselerinin değeri günlük bazda yüzde 0,8‘lik yükselişle 27,82 TL seviyesine çıkış gösterdi.

GOKNR Hisseleri Bugün Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Göknur Gıda hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 32,2 ve yüzde 80,8 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.