Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zaporijya Yetkilisi: Ukrayna Her Şeyi Terör Savaşına Çevirdi

Zaporijya bölgesinden bir yetkili, Batılı destekçilerin Ukrayna’yı terör saldırıları planlamaya teşvik ettiğini iddia etti.
Zaporijya Yetkilisi: Ukrayna Her Şeyi Terör Savaşına Çevirdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya-Ukrayna savaşı 138. gününde devam ediyor. Ukrayna tarafından yapılan açıklamada, Rus işgali altındaki güneydeki Kherson bölgesindeki Ivanivka köyünün geri alındığı bildirildi. Köyde Rus işgalcilerden geri kalan tek şeyin korkunç hatıralar ve ölüler olduğu söylendi.

Savaş tüm acı tablosuyla devam ederken, Zaporijya Bölgesel İçişleri Bakanlığı Ana Müdür Yardımcısı Alexey Selivanov’dan ilginç bir açıklama geldi.

Selivanov, Batı’nın Ukrayna istihbarat servislerini terör saldırıları düzenlemeye teşvik ettiğini söyledi. Batılı destekçiler tarafından cesaretlendirilen insanların, tüm Ukrayna’yı tek bir büyük milliyetçi gruba dönüştürdüklerini belirtti.

Konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede “Ukrayna özel servislerini eğiten ve onlara terör saldırıları için fikirler sağlayan Batılı istihbarat teşkilatlarıdır. Açıkça görülüyor ki, en çok kök saldığı yer burasıdır.” ifadesini kullandı.

Kiev’in sekiz yıldır popüler saha komutanlarını ve sivil yetkilileri öldürmeye çalıştığını ve Donbass’ta da benzer taktikler uyguladığını dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Ukrayna’nın her şeyi bir terör savaşına dönüştürdüğünü ifade eden Selivanov, bunun sonucunda bir zafer elde edemediklerine dikkat çekti.

Pazartesi günü erken saatlerde; Zaporijya Bölgesi Melitopol Bölgesi Başkanı Andrey Siguta ve Melitopol Askeri-Sivil Yönetim Başkanı Galina Danilchenko’nun da aralarında olduğu bazı kişilere suikast girişimi yapıldığı bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.