Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zam Belirlemede Yeni Dönem! Top Bakanlıkta

Ekmek ve simit fiyatının belirlenmesinde Ticaret Bakanlığı’ndan olumlu görüş alınması şartı getirildi. Konuyla ilgili karar Resmi Gazete’de yayımlandı.
Zam Belirlemede Yeni Dönem! Top Bakanlıkta
HABER GİRİŞ

Türkiye’de konuşulan en çok konulardan biri zam olmaya devam ederken, simit ve ekmek fiyatlarının belirlenmesinde yeni dönem başlıyor. Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu’nun ilgili yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre Esnaf ve Sanatkârlarca Üretilen Mal ve Hizmetlerin Fiyat Tarifeleri Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinin ikinci fıkrasında değişikliğe gidildi.

Simit ve ekmeğin fiyatına ilişkin tarifelerin sırasıyla, ilgili belediye, Ticaret İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, ticaret ve sanayi odası veya ticaret odası ile ilgili odanın temsilcilerinden oluşan komisyonun değerlendireceği bildirildi.

Yapılan değerlendirme sonrasında fiyatın, ilgili federasyon ve Ticaret Bakanlığı’nın olumlu görüşünün alınmasından sonra Birlik tarafından onaylanacak.

Ticaret Bakanlığı’nın talep edilen tarifeye olumsuz görüş bildirilmesi durumunda Birlik, yeni tarife talebini gerekçeleri ile birlikte komisyon toplanmaksızın tekrar bakanlığın görüşüne sunacak. Görüşün alınmasından sonra yeni tarife onaylanacak. Yönetmelik yayım tarihinde yürürlüğe girecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.