Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zakharova: NATO Ukrayna ile Çatışmanın Uzamasını Sağlıyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, NATO’nun Ukrayna’ya verdiği yardımların yol açacağı sonuçlara değindi.
Zakharova: NATO Ukrayna ile Çatışmanın Uzamasını Sağlıyor
Yorum

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na dair değerlendirmede bulundu. İttifak Ukrayna’ya daha fazla silah desteği sağlanması konusunda anlaştı.

6-7 Nisan tarihlerinde Brüksel’de yapılan toplantıların ana gündem maddesi Rusya-Ukrayna savaşı oldu. Zakharova, NATO’nun son sekiz yıldır Ukrayna güvenlik güçlerini eğittiğini ve çeşitli silah desteği sağladığını gururla anlattığını söyledi.

“Aslında, Ukrayna’yı Güneydoğu sorununu silah zoruyla çözmeye teşvik etmek için her şey yapıldı.” diyen Zakharova, Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba’nın ittifaktan sürekli silah talep ettiğini belirtti.

Ukrayna’nın Batılı ülkeler uğruna Rusya ile savaşta kendilerini feda etmeye hazır olduğunu ilan ettiğini dile getirdi. NATO Genel Sekreteri, Ukrayna’ya her türlü desteğin sağlanacağını belirten sözlerini hatırlatarak, “Saldırı silahlarının temini, doğası gereği savunmadır.” dedi.

NATO ittifakının Ukrayna’ya ek silahlar sağlamaya devam ederek, çatışmanın uzamasına yol açtığını, çatışmaya alenen girmese de Rusya’ya karşı savaştığını gösterdiğini ifade etti. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in Ukrayna’nın Batı ile ortak değerleri savunduğunu iddia ettiğini söyledi.

Açıklamasına, “J. Stoltenberg, Ukraynalı savaşçıların Rus savaş esirleri üzerindeki istismarı hakkında yorum yapmayı utanç verici bir şekilde reddetti. Bu konuda hiçbir şey bilmediğini söyledi. Ya da bilmek istemiyor.” sözleriyle devam etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu