Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Stoltenberg: Rusya – Ukrayna Savaşı Aylarca, Yıllarca Sürebilir

NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ikinci gününün ardından açıklama yapan Genel Sekreter Stoltenberg, savaşa dair beklentilerini söyledi.
Stoltenberg: Rusya – Ukrayna Savaşı Aylarca, Yıllarca Sürebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Dışişleri Bakanları Toplantısı’nın ikinci gününde yeni açıklamalarda bulundu. NATO’nun gerilimi düşürmeye çalıştığını, bunu yaparken aynı zamanda Doğu Avrupa’da güvenlik tedbirlerini uzun vadeli artırdıklarını ifade etti.

Donbas’ta büyük bir çatışma olmasını beklediklerini söyleyen Stoltenberg, Putin’in amacını değiştirdiğine dair bir işaret olmadığını ifade etti.

NATO’nun Ukrayna’ya önemli ölçüde askeri yardım yaptığını, müttefiklerin geniş yelpazede silah sağladığını söyledi.

NATO üyelerinin Ukrayna’ya desteği artırma konusunda uzlaştığını belirten Stoltenberg, “NATO için önemli olan, müttefiklerinin Ukrayna’ya destek sağlamasıdır. NATO doğrudan çatışmaya dahil olmayacak ve NATO müttefikleri Ukrayna’ya asker göndermeyecek. Ancak aynı zamanda Ukrayna’ya birçok konuda destek sağlıyoruz” dedi.

Ukrayna’nın deniz ve hava kuvvetlerini destekleyerek caydırıcılık sağladıklarını belirtti. Savaşın aylarca hatta yıllarca sürebileceğini ve çok daha fazlasına hazırlanılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Bucha ve İprin’deki görüntülerin müzakerelere gölge düşürdüğünü ancak şartlar ne olursa olsun müzakerelerin sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu