Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zakharova: Batı Paralı Askerlere Dair Sorularımızı Cevaplamıyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zakharova, geçtiğimiz günlerde Ukrayna’daki Batılı askerler hakkında konuştuktan sonra yeni bir açıklamada bulundu.
Zakharova: Batı Paralı Askerlere Dair Sorularımızı Cevaplamıyor
HABER GİRİŞ

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, hafta sonu yaptığı açıklamada Ukrayna’da bulunan paralı askerler hakkında konuştu. Batılı ülkelerin Ukrayna’ya yolladığı paralı askerler sıklıkla gündeme getirilirken, Moskova hükümeti bu konudaki tavrını koymayı sürdürüyor.

Zakharova, Batılı ülkelerin Ukrayna’daki paralı askerler ile ilgili sordukları soruları yanıtlamakta isteksiz olduğunu belirtti.

Daha önce dile getirdiği gibi Batı’nın savaşın uzamasını istediğini düşündüğünü söyleyen Rus sözcü, “Ukrayna’daki çatışmanın mümkün olduğu kadar uzun sürmesi için hiçbir çabadan kaçınmıyorlar. 43. ABD Başkanı George Bush’un ne dediğini hatırlıyoruz: Ukrayna’nın görevi mümkün olduğu kadar çok Rus öldürmektir.” ifadesini kullandı.

Ukrayna’yı bir araç olarak kullandıklarını, lojistik, silah tedariki, insan gönderme gibi birçok yardım yapıldığını belirtti.

Zakharova, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ABD vatandaşlarının Ukrayna’da, Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyeti’nde yer alması faaliyetlerinin durdurulmasını talep ettiklerini söylemişti.

GCM Yatırım Banner

Bu arada bugün başlayan G7 Liderler Zirvesi’nin ana konularından birisi Karadeniz’de dört aydır devam eden savaş olacak. Yediler Grubu’nun Ukrayna’yı süresiz olarak desteklemeyi taahhüt edeceği biliniyor.

G7 ülkelerinin, Ukrayna’ya mali, insani, askeri ve diplomatik destek sunmaya devam edeceği aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın