Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zakharova: AB’nin Diplomatları Sınır Dışı Etmesi Kabul Edilemez

AB, 19 Rus diplomatı istenmeyen kişi ilan ederken, Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zakharova’dan konuya ilişkin yorum geldi.
Zakharova: AB’nin Diplomatları Sınır Dışı Etmesi Kabul Edilemez
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, bugün yaptığı açıklamada Avrupa Birliği (AB) Daimi Misyonu’ndan 19 Rus diplomatın sınır dışı edilmesi hakkında konuştu. Diplomatların zorlama ve asılsız bahanelerle sınır dışı edildiğini söyledi.

Rus diplomatlar için alınan bu kararın kabul edilemez olduğunu belirten Zakharova, “Rusya-AB iş birliğinin tüm yapısını yıldan yıla sistematik olarak çökerten Brüksel Avrupa yapılarında, ülkemizle normal diplomatik iletişim kanallarını sürdürme konusunda bariz bir ilgi eksikliği var.” dedi. Bu yıkıcı adımın sonuçlarının tüm sorumluluğunun AB’ye ait olduğunu ifade etti.

Romanya’nın 10 Rus diplomatı istenmeyen kişi olarak ilan etmesi kararını da reddettiklerini belirtti.

Romanya’nın attığı bu adımı Rusya’nın Donbass’ın sivil nüfusunu korumak, Ukrayna’yı askerden arındırmak ve Nazilerden arındırmak için yürüttüğü özel askeri operasyonu itibarsızlaştırmak için ABD ve Avrupalı müttefikleri tarafından başlatılan bir kampanyanın parçası olarak gördüklerini söyledi.

Bu arada ABD, Rusya için yeni yaptırımları açıkladı. Paketin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kızlarını, Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’un eşi ve kızı ile Rus bankalarını hedef aldığı belirtildi.

Kaynakların aktardığı başka bir bilgiye göre ise ABD Rusya’ya yeni yatırımları yasaklamaya hazırlanıyor. Üst düzey bir yetkilinin verdiği bilgide Başkan Joe Biden’ın söz konusu kararnameyi imzalayacağı yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu