Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zaharova: Norveç’in Bu Kararına Sert Bir Cevap Verilecek!

Norveç'in, 15 Rus diplomatı sınır dışı etme kararına Rusya tarafından sert yanıt geldi. Rus yetkili Zaharova, bu karara sert bir yanıt verileceğini söyledi. Detaylar haberde...
Zaharova: Norveç’in Bu Kararına Sert Bir Cevap Verilecek!
Yorum

Norveç Dışişleri Bakanı Anniken Huitfeldt, dün ulusal çıkarlarını güvence altına almak adına 15 Rus diplomatını istenmeyen kişi ilan ederek sınır dışı etme kararı aldı. Söz konusu bu karara Rusya’dan cevap gecikmedi. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, konuya dair açıklamada bulundu.

Bakan Huitfeldt’in Norveç’e vize başvurusunda bulunan istihbarat görevlilerine vize vermeyeceklerini açıklamasından sonra Rus yetkili Zaharova, Norveç ve Rusya ilişkilerine ciddi bir darbe indirildiğini vurguladı.

“Sert Bir Yanıt Verilecek”

Sözcü Zaharova, Norveç’in, Rusya’yı düşman ülke statüsünü defalarca teyit ettiğini, bu eylemlerin tepkisiz bırakılmayacağını, sert bir yanıt vereceklerini ekledi. Norveç tarafından verilen bu kararın Rusya düşmanlığının kasıtlı olarak tırmandırılması olarak yorumladı.

Ülkenin haber ajanslarında diplomatların Rus ajanı olarak nitelendirilerek sahte haber kampanyasının başlatıldığını kaydetti. Bunun medya tarafından bilerek yapıldığını ve planlandığını ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu