Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 955 Yükselen Hisse Yeni Açıklamayla Yine Tavan!

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yeni duyurusunu paylaşan Mia Teknoloji, İtalyan şirketi ARCHES ile iyi niyet anlaşması imzaladığını duyurdu. İşte detaylar;
Yüzde 955 Yükselen Hisse Yeni Açıklamayla Yine Tavan!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da son dönemin gözde teknoloji şirketlerinden olan Mia Teknoloji (MIATK), yaptığı açıklamalar ile yatırımcıların gündeminde kalmaya devam ediyor. Şirket, bu kez imzaladığı iyi niyet anlaşması hakkında detayları paylaştı.

Mia Teknoloji, İtalyan şirketi ARCHES ile sağlık, uzay, havacılık, bilgi teknolojileri, yapay zeka ve tarım sektörlerinde iş birlikleri kurulmasını sağlamak üzere iyi niyet anlaşması imzaladığını duyurdu.

İtalyan ARCHES’in bilgi yönetimi ve çok paydaşlı ağ oluşturma konusunda uzmanlaşmış özel, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olduğu belirtildi. ARCHES’in ayrıca küresel araştırma topluluğunu endüstri ile ve tüm seviyelerdeki politika yapıcılarla bağlayabilen zeki bir arayüz olarak ettiği aktarıldı.

İyi niyet anlaşması kapsamında şirketlerin birbirlerini Avrupa Birliği ekosisteminde halihazırda beraber çalıştıkları ortaklar ile tanıştıracağı, birlikte ye ortaklıklar kurulacağı ve birbirlerine proje yönetim danışmanlığı sağlayacakları ifade edildi. Bu anlaşmanın her iki şirketin de Avrupa Birliği fon mekanizmalarından aldıkları destek ve uluslararası iş birliği fırsatları açısından dönüştürücü bir etkiye sahip olabileceği vurgulandı.

Yüzde 955 Yükselen Hisse Yeni Açıklamayla Yine Tavan!Kaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

MIATK hisseleri 2023 yılını 36,2 TL’den tamamladı. Son dönemde Şubat ayında güçlü yükselişleriyle öne çıkan hisse performansıyla yatırımcılarının yüzünü güldürüyor. 23 Şubat’ta kapanışını 70 TL’den yapan MIATK, 26 Şubat saat 14.30 itibarıyla yüzde 10 artışla 77,1 TL’den işlem görüyor. Son verilerle birlikte hissede haftalık yüzde 35, aylık yüzde 124 ve yıllık yüzde 955 oranında değer artışı gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.