Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 900 Kazandıran Savunma Şirketinden Temettüye Onay Çıktı

Bu yıl borsada yüzde 900’ü aşan primlere sahne olan PAPIL kodlu hisseler için Papilon Savunma Teknoloji Ve Ticaret A.Ş.’den temettü açıklaması geldi.
Yüzde 900 Kazandıran Savunma Şirketinden Temettüye Onay Çıktı
HABER GİRİŞ

Papilon Savunma Teknoloji Ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirimini paylaştı. Şirket, temettü dağıtımına çıkacağını duyurdu.

Açıklamada, şirketin yönetim kurulunun, geçen yılın son bilançosunda yazılan kârın borsada yatırımcılarla paylaşılması kararı aldığı kaydedildi.

Buna göre geçen yılın genelinde 52.331.494,83 TL kâr elde eden Papilon Savunma, net dağıtılabilir dönem karından brüt olarak toplam 2 milyon TL nakit kâr payı dağıtımı gerçekleştirme kararına onay verdi.

Genel kuruldan da onay çıkması halinde PAPIL kodlu hisseler için temettü ödemesi pay başına brüt 0,0581818 TL, net ise 0,0523636 TL olacak.

PAPIL Hisse 16.05.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin temettü ödemesine çıkma kararını oyladığı günde PAPIL kodlu hisseler artıda kayda geçti.  Yıllık primi yüzde 970’i bulan hisseler yazım anında yüzde 3’ü aşan artışıyla 137,5 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın