Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 895 Kazandıran Çimento Şirketi Temettü Verecek mi? Açıklandı!

Batısöke Söke Çimento Sanayii T.A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde kar payı dağıtımı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Yüzde 895 Kazandıran Çimento Şirketi Temettü Verecek mi? Açıklandı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk çimento fabrikalarından olan Batısöke Söke Çimento Sanayii T.A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtımı hakkında yatırımcısına bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BSOKE koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımı müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, şirketin, SPK mevzuatına göre hesaplanan, birinci temettünün hesaplanacağı, bağışlar eklenmiş 2023 yılı net dağıtılabilir dönem kârının 872 milyon 801 bin 767 Türk lirası olduğu belirtildi.

Bu kârın bedelsiz sermaye artırımı yoluyla veya nakit olarak dağıtılmayıp, tamamının olağanüstü yedeklere ayrılması yönündeki yönetim kurulu önerisinin, bugün gerçekleşen genel kurul toplantısında pay sahipleri tarafından kabul edildiği ifade edildi.

Şirket, geçen hafta yaptığı KAP bildiriminde, dönemsel faaliyetlerden elde edilen gelirler ile bugün toplamda 11 milyon 781 bin 879,26 dolar tutarında refinansman kredisi geri ödemesinin gerçekleştirildiği bilgisini vermişti.

GCM Yatırım Banner

BSOKE Hisseleri Yükselişini Sürdürüyor

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 2 Temmuz Salı gününü yüzde 1 değer kazanarak 10.446,24 puandan tamamlarken, BSOKE hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Yıllık zirvesi 35,08 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 6,9‘luk yükselişle 35,02 TL seviyesine çıkış gösterdi.

BSOKE Günü Yükselişle Noktaladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Batısöke Söke Çimento hisseleri, uzun vadede de yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hisselerin, yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak yüzde 895 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın