Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 89 Kar Açıklayan Dev Teknoloji Şirketi Türkiye’de Tek Oldu!

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., KAP'A yapılan bildirimde yeni distribütörlük anlaşması hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Yüzde 89 Kar Açıklayan Dev Teknoloji Şirketi Türkiye’de Tek Oldu!
HABER GİRİŞ

Yerel ve küresel çapta teknoloji ürünlerinin dağıtımı alanında faaliyetlerini sürdüren Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni distribütörlük anlaşması hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da PENTA koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Sparkle ile gerçekleştirilen yeni distribütörlük anlaşmasının detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirketin, Sparkle’nin ekran kartları kategorisindeki ürünlerinin Türkiye’deki tek yetkili dağıtıcısı olduğu bilgisi verildi.

Bilgisayar endüstrisinin önde gelen markalarından biri olan Sparkle’nin ekran kartı kategorisinde yüksek performans gösteren dayanıklı ürünler sunmakta olduğundan bahsedildi.

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., geçen ay içinde 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunun detaylarını duyurmuştu. Şirket, 2023 genelinde toplam 195.742.392 TL net kar açıklarken, net kar böylelikle bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 89 artış göstermişti.

GCM Yatırım Banner

PENTA Hisselerinde Son Durum Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk iş gününü yüzde 1,37 değer kaybederek 9.679,80 puandan tamamlarken, PENTA hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi ve hafif yükseldi.

Hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 0,16‘lık yükselişle 18,84 TL seviyesine çıkış gösterdi.

PENTA Hisseleri Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Penta Teknoloji hisseleri, aylık grafikte yüzde 9,4 oranında kırmızı yakmış durumda. Hisseler, haftalık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 4,7 ve yüzde 10,2 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın