Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 80 Kazandıran Halka Arz Temettü Kararını Duyurdu!

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde 2024 yılı temettü dağıtımı kararına dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Yüzde 80 Kazandıran Halka Arz Temettü Kararını Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kemoterapi ilaç hazırlama sistemleri üretiminde ülkenin sektör lideri konumundaki Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ONCSM koduyla işlem gören şirketin konuya dair bildirimi “2023 Yılı Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı” başlığıyla yatırımcılarla paylaşıldı.

Açıklamada Yönetim Kurulu toplantısında, 2023 yılı dönem zararının oluşması nedeniyle, kar dağıtımı yapılmamasına karar verildiği belirtildi.

Söz konusu durumun, 2023 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı gündeminde görüşülüp kesin karara bağlanmak üzere şirket olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacağı ifade edildi.

Şirketin Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın, 2023 yılı çalışmalarını incelemek ve 2023 Yılı Olağan Genel Kurul toplantı davet mektubunda yazılı gündemi görüşüp karara bağlamak üzere 09 Mayıs 2024 tarihinde yapılacağı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu bu ayın başlarında paylaşmıştı. Yıl geneli için toplam 79.811.001 TL net zarar duyuran şirket, 2022 yılı ilk 12 aylık dönemde 20.764.097 TL zarar açıklamıştı.

ONCSM Hisseleri Günü Yükselişle Kapattı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,37 değer kaybederek 9.679,80 puandan tamamlarken, ONCSM hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve günü yükselişle tamamladı.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 1,6‘lık yükselişle 173,8 TL seviyesine çıkış gösterdi.

ONCSM Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Oncosem Onkolojik Sistemler hisseleri, haftalık ve aylık bazda kırmızı yakmış olsa da, yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak yüzde 79,6 oranında getiri sağlamış görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın