Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 782 Kazandıran Popüler Altcoin için 300 Dolar Hedefi Geldi!

Solana ağının para birimi SOL için iddialı tahmin! Bitcoin halving etkinliğinin ardından SOL fiyatı 300 doları görebilir mi? Detaylar haberin devamında;
Yüzde 782 Kazandıran Popüler Altcoin için 300 Dolar Hedefi Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasalarına ilişkin analiz videoları ile bilinen Coin Bureau YouTube kanalının sunucusu Guy Turner’ın gündeminde bu kez Solana ağının yerel para birimi SOL vardı. Milyonlarca takipçiye sahip olan isim, SOL fiyatı için heyecanlandıran açıklamalarda bulundu.

Analiste göre Solana Vakfı, ağın büyümesinde kilit bir oyuncu olsa da, Bitcoin halvingi (yarılanma), SOL’un uzun vadeli görünümü üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Turner, YouTube’daki yakın zamanlı paylaşımında, yıllık getirisi yüzde 782 civarındaki SOL fiyatının yüzde 30 ila yüzde 45 arasında bir kırılımla potansiyel olarak 300 dolara kadar yükselebileceğini öngördü.

SOL Fiyatı Yükseliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Turner, bahsettiği yükseliş görünümünü, 2024 yılının başlangıcından itibaren gözlemlenen umut verici haftalık ve aylık grafiklere dayandırdığını belirtti.

BTC Yarılanması SOL’u 300 Dolara Taşıyabilir mi?

Analiste göre, SOL her iki zaman diliminde de inanılmaz derecede yükseliş eğilimli görünüyor ve 300 dolar seviyesinde sert bir direnç kendisini bekliyor.

GCM Yatırım Banner

Solana’nın potansiyelini göstermek için Bitcoin paritesine dikkat çeken Turner, Bitcoin blok ödülü yarılanmasının ardından BTC fiyatının yeni zirvelere yükseleceğini düşünüyor.

Analist, açıklamasının devamında, “Bitcoin’in yarılanmasının eli kulağında olduğu düşünüldüğünde, BTC’nin fiyatının yükselmesi muhtemel. Bu da SOL’u, BTC’ye kıyasla yüzde 35 ila 45 oranında değer kazanmasıyla 300 dolarlık dönüm noktasının üzerine çıkaracağı anlamına geliyor.” ifadesini kullandı.

Turner, Solana Vakfı’nın güncellenmiş yol haritasına göre fiyatın yaklaşan dört kilometre taşının gelişiminden büyük ölçüde etkileneceğini de vurguladı.

Bu kilometre taşlarını token uzantılarının piyasaya sürülmesi, Firedancer gibi yeni doğrulayıcı istemcilerin piyasaya sürülmesi, daha fazla kurumsal destek ve geliştirici katılımı şeklinde sıraladı.

Solana TVL, Yeni ATH’ye Ulaştı

DefiLlama’nın verilerine göre Solana, merkezi olmayan uygulamalardan (dApps) oluşan çeşitli ekosisteminde kilitlenen toplam değer olarak 4,6 milyar doları aştı.

Bu artış, kısmen meme coin çılgınlığından kaynaklanan yeni bir kullanıcı akışının ortasında gerçekleşti ve Solana tabanlı bu tür birkaç token, hafta boyunca önemli kazançlar elde etti.

Solana’nın fiyat ve TVL artışının bir diğer önemli nedeninin de hem bireysel yatırımcılardan hem de kurumsal yatırımcılardan gelen genel yükseliş hissiyatına bağlanabileceği belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.