Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 75 Kazandıran Sanayi Şirketinden Dev Avrupa Adımı!

Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde Avrupa pazarında gerçekleştirdiği iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Yüzde 75 Kazandıran Sanayi Şirketinden Dev Avrupa Adımı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünya markalarıyla yaptığı iş birlikleri ile Türkiye vinç sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BVSAN koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Avrupa’da yerleşik bir firma ile gerçekleştirilen büyük çaplı sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Avrupa’da yerleşik bir firma ile Avrupa’daki tesisinde kullanılmak üzere 10 adet vincin üretimi ve teslimi konusunda sözleşme imzalandığı bilgisi verildi.

Sanayi sektöründe faaliyet gösteren şirketin, imzaladığı sözleşmenin toplam tutarının 2 milyon 200 bin euro olduğu ifade edildi.

Söz konusu işin Ekim 2024 döneminde teslim edilmesinin planlandığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Açıklamada, yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine olumlu etki edeceğinden de bahsedildi.

Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret, önceki haftalarda yaptığı bir diğer KAP bildiriminde, İsviçre Federal Cumhuriyeti’nde 100 bin İsviçre frangı sermaye ile kurulacak olan BVS Crane Technologies AG unvanlı şirkete kurucu ortak olarak sermayesinin yüzde 40’ı oranında iştirak edilmesine karar verildiğini duyurmuştu.

BVSAN Hisselerinde Güncel Durum

TCMB faiz kararının açıklandığı günde Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,07 değer kazanarak 9.140,70 puandan tamamlarken BVSAN hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi.

Hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 2,4 gerilemeyle 100,9 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

BVSAN Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bülbüloğlu Vinç hisseleri, haftalık ve aylık grafikte de sırasıyla yüzde 7,5 ve yüzde 12,1 oranında kırmızı yakmış durumda. Hisseler, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 74,7 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.