Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 716 Kazandıran Meme Coinin Fiyatı Bugün Zirvesini Gördü!

Kripto piyasası katılımcıları spot Ethereum ETF onayı haberini gözetirken, meme coin PEPE'nin fiyatı gün içinde yeni zirvesini gördü. Detaylar haberde;
Yüzde 716 Kazandıran Meme Coinin Fiyatı Bugün Zirvesini Gördü!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son dönemin popüler meme coinleri arasında yer alan PEPE adeta alev alev yanıyor! Ethereum tabanlı meme coin, 22 Mayıs itibarıyla, günlük yüzde 26’nın üzerinde artış göstererek tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 0,00001422 dolara ulaştı.

Yatırımcılar, spot Ethereum ETF onay olasılığıyla ilgili olumlu gelişmelerin piyasa üzerindeki potansiyel etkisini hevesle beklerken, PEPE de dahil olmak üzere meme coinlerdeki coşkunun ve fiyat artışlarının körüklenmesi dikkat çekiyor.

PEPE, Meme Coin’lerin Dirilişine Önderlik Ediyor

Bu rallinin, kurumsal yatırımcılar için Ethereum yatırımına daha kolay erişim sağlayacak bir spot Ether ETF’inin onaylanma olasılığını artıran olumlu düzenleyici gelişmeler tarafından beslendiği belirtiliyor.

Meme coin pazarı, bu ortamda bir bütün olarak 13 milyar doların üzerinde günlük işlem hacmiyle yaklaşık 61 milyar dolarlık önemli bir piyasa değerine ulaştı.

PEPE ATH Yaptı
Kaynak: CoinMarketCap

PEPE ise bu son piyasa yükselişi sırasında en iyi performans gösteren meme coinlerden biri oldu ve aylık bazda yüzde 120’yi gören yükselişle birlikte tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı.

GCM Yatırım Banner

Uzmanlar, PEPE’nin önümüzdeki birkaç hafta içinde önemli büyüme göstermeye devam edeceğine, hatta değerinin ikiye ya da üçe katlanabileceğine inanıyor.

Milady Meme Coin (LADYS) gibi diğer meme coinler de son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 20’lik önemli artışlar yaşadı. Bu arada, BONK ve FLOKI aynı dönemde yüzde 5,28 ve yüzde 11,50 oranlarında artış gösterdi.

Önde gelen meme coinler Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) ise yüzde 2,60 ve yüzde 2,28’lik daha mütevazı kazançlar kaydetti.

Spot Ethereum ETF’in Durumu

Yatırımcılar, SEC tarafından bir spot Ethereum ETF’in potansiyel onayına ilişkin spekülasyonlara yol açan son düzenleyici gelişmeler nedeniyle Ethereum ekosistemini ve daha geniş kripto para piyasasını yakından izliyor.

Kurumun, borsalardan kural değişiklikleri öneren 19b-4 başvurularını güncellemelerini istemesi, spot Ether ETF’in onaylanması yönünde ilerleme olduğunu gösteriyor. Ayrıca böyle bir ürün, daha fazla kurumsal yatırım ve ana akım benimsemesi getirebileceğinden fiyatlarda artışa neden oluyor.

Uzmanlar, tüm bu ilerlemelere rağmen SEC’in, S-1 kayıt beyanını reddederek ETF’in onaylanmasını ve ticaretin başlamasını geciktirebileceğini de belirtiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.