Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 693 Bedelsiz Onaylandı: Gözler Şirkete Odaklandı

Sermaye Piyasası Kurulu Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret’in yüzde 693,2 oranındaki bedelsiz sermaye artırımını onayladı. İşte detaylar;
Yüzde 693 Bedelsiz Onaylandı: Gözler Şirkete Odaklandı
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 24 Mayıs tarihinde merakla beklenen haftalık bültenini paylaştı. Bültende Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret’in bedelsiz sermaye artırımına onay verildi ve bazı internet sitelerine erişimin engellenmesi için hukuki işlem yapılacağı belirtildi.

Jantsa, 11 Mart’ta Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Yönetim Kurulu toplantısı ile bedelsiz sermaye artırımı kararı almıştı.

Yüzde 693 Bedelsiz Onaylandı: Gözler Şirkete OdaklandıKaynak: SPK

SPK’nın onay verdiği Jantsa, 900 milyon TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde çıkarılmış sermayesini 88.245.000 TL’den (yüzde 693,2) 700 milyon TL’ye yükseltecek. Önümüzdeki günlerde Jantsa’nın bedelsiz sermaye artımını tarihiyle ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Yaptırım, Tedbir ve İşlem Yasakları

Yüzde 693 Bedelsiz Onaylandı: Gözler Şirkete OdaklandıKaynak: SPK

GCM Yatırım Banner

Sermaye Piyasası Kurulu, Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı tespit edilen ve yukarıda isimleri verilerin internet sitelerine erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin yapılmasına karar verildiğini duyurdu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.