Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 643 Kazandıran Savunma Devinin Temettüsü Ertelendi!

Papilon Savunma-Güvenlik Sistemleri, KAP'a yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım önerisi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Yüzde 643 Kazandıran Savunma Devinin Temettüsü Ertelendi!
HABER GİRİŞ

Hisseleri yatırımcısına yıllık bazda güncel olarak yüzde 643 oranında getiri sağlayan Papilon Savunma-Güvenlik Sistemleri Bilişim Mühendislik Hizmetleri İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtım önerisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da PAPIL koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısının merakla beklediği temettü dağıtım teklifinin kesinlik kazandığı haberi şimdilik çıkmadı.

Açıklamada, yönetim kurulunun 17 Temmuz tarihinde ödenmek üzere hisse başına brüt 0,0581818 TL, net 0,0523636 TL temettü dağıtılması teklifinin 30 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilecek 2023 yılı olağan genel kurul ikinci toplantısında görüşüleceği ifade edildi.

PAPIL Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

16 Mayıs’ta açıklanan yönetim kurulunun temettü dağıtım teklifi konusunda tarih olarak 12 Haziran 2024 belirlenmişti. Bugün yapılan duyuru ile bu tarihin geçerliliği kalmamış oldu.

Şirket yönetim kurulu sermaye piyasası mevzuatına göre hazırlanan finansal tablolara göre 52.331.494,83 TL bağışlar eklenmiş net dağıtılabilir dönem karından, toplam 2.000.000 TL nakit kâr payı dağıtılması hususunun genel kurul onayına sunulmasına karar verildiği bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

PAPIL Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,37 değer kaybıyla 10.138,97 puandan tamamlarken, PAPIL hisseleri endeksle paralel hareket etti ve düşüş gösterdi.

Yıllık zirvesi 168,8 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 1,8‘lik düşüşle 124,6 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

PAPIL Hissesi Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Papilon Savunma hisseleri, uzun vadede ise yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hisselerin, yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak yüzde 643,3 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.