Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 628 Kazandıran Halk Arzdan Dev İş Birliği!

Hisseleri negatif yönde hareket eden Agrotech Teknoloji, üretilen teknoloji ürünlerinin teslimat programı ve yapılan iş birlikleri hakkında duyuru yaptı.
Yüzde 628 Kazandıran Halk Arzdan Dev İş Birliği!
HABER GİRİŞ

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım (AGROT), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş anlaşması hakkında açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi.

Şirket, 2 Nisan’da lansmanını gerçekleştirdiği yerli motor, batarya, elektronik kontrol üniteleri ve yazılım teknolojileri şirketine ait elektrikli araçlarının 29 Ekim 2024 tarihi için teslimat programı hazırlandığını ve ön sipariş sürecine başlandığını belirtti.

Asya’nın en büyük otomotiv mühendislik firması IAT Automobile Technology arasında araçların Türkiye’den diğer ülkelere ihracat işlemleri için uluslararası sertifikasyon süreçlerinin tamamlanarak grup şirketi olan Joyce Teknoloji ile ön anlaşmaların tamamlandığı aktarıldı.

Agrotech, aynı zamanda Ekim 2024’te Türkiye’de satışa sunmak amacıyla elektrikli segmentte yer alan 6 metreküp yük taşıma kapasiteli ticari araçların üretim ve dağıtım süreçlerini planlayıp Türkiye pazarında satışa sunacağını duyurdu.

IAT Automobile Technology’nin Joyce Teknoloji’nin hedefleri doğrultusunda Türkiye’de satışa sunulacak yeni elektrikli otomotiv markaları konusunda danışmanlık hizmeti vereceği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Mayıs 2024’te ilk test araçlarının kullanılmaya başlanacağı belirtilen açıklmada, Mayıs itibarıyla ilk ön siparişlerin alınacağı belirtildi.

Bu minvalde Joyce Teknoloji A.ş ve IAT Automotive arasındaki stratejik iş birliği anlaşmasının 20 Nisan 2024’te Pekin’de karşılıklı olarak imzalanacağı aktarıldı.

Yüzde 628 Kazandıran Halk Arzdan Dev İş Birliği!Kaynak: Paratic Piyasalar

15-16-17 Kasım 2023’te 5,21 TL’den halka arz olan Agrotech Yüksek Teknoloji’nin hisseleri 3 Nisan’da Borsa İstanbul’dan negatif ayrıştı. 2023 yılını 12,1 TL’den tamamlayan hisse, 16 Şubat’ta 47,2 TL’ye kadar çıkmıştı. Bu noktada tutunamayan AGROT, 3 Nisan saat 17.55 itibarıyla yüzde 6,7 düşüşle 38,1 TL’den işlem görüyor.

Hisse halka arz olduğu günden bu yana yüzde 628 oranında değer kazandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.