Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 62 Getirili Halka Arz: Sektör Ortalamasının 10 Katı Büyüdük!

Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde 2024 yılı ilk yarı sıfır km araç satışları hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Yüzde 62 Getirili Halka Arz: Sektör Ortalamasının 10 Katı Büyüdük!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye araç kiralama sektöründe halka arz olan ilk şirket özelliğine sahip Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde 2024 yılı ilk yarı sıfır km araç satışları hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da BEYAZ koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, yetkili satıcısı olunan markalardan Peugeot, Opel, Citroen, DS, Renault, Dacia ile 2023 yılı ilk yarısında 6.662 adet olarak gerçekleşen sıfır km araç satış adetinin, 2024 yılı ilk yarısında 9.309 adet sıfır km araç satışı olarak gerçekleştiği bilgisi verildi.

Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği verilerine göre Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarının, 2024 yılı ilk yarısında, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 3.97 oranında artış gösterdiği, Beyaz Filo’nun sıfır km araç satışlarının ise yüzde 39.73 oranında artarak, sektör ortalama büyüme oranının 10 katı büyüdüğüne vurgu yapıldı.

Bu yapılan satışlarla, Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarı içindeki şirketin payının yüzde 1.61’e, yetkili satıcısı olunan markalar toplam satışları içindeki şirket payının yüzde 5.32’ye çıktığı bildirildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

GCM Yatırım Banner

“Güçlü finansal yapımız, uzun yıllara dayanan tecrübemiz ile müşteri memnuniyetinden ödün vermeden sektörde lider konumumuzu koruyarak, bu veriler ışığında yıl sonu satış, hasılat ve karlılık hedeflerimize, emin adımlarla ilerliyoruz.”

BEYAZ Hisselerinde Güncel Görünüm

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 3 Temmuz Çarşamba gününü yüzde 2,26 değer kazanarak 10.682,15 puandan tamamlarken, BEYAZ hisseleri endeksle paralel hareket etti ve hafif yükseliş gösterdi.

Yıllık zirvesi 36 TL olan hisseler, günü yüzde 0,2‘lik yükselişle 21,5 TL seviyesinde tamamladı.

BEYAZ Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Beyaz Filo hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 62 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın