Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 62 Getiri Potansiyeli! Otomotiv Hissesi 546 TL’ye Çıkabilir!

QNB Finansinvest, TOFAŞ hisseleri için hedef fiyatını 317 TL'den 546 TL'ye yükseltti. Tavsiyesini ise endeks üstü getiri olarak korudu. Detaylar haberde;
Yüzde 62 Getiri Potansiyeli! Otomotiv Hissesi 546 TL’ye Çıkabilir!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’un gözde otomotiv hisselerinden biri olan TOFAŞ hisselerinin (TOASO) geleceği için uzmanların ve aracı kurumların hedef fiyat beklentileri paylaşılmaya devam ediyor. QNB Finansinvest, “Üretim zorlukları olsa da, 2025 umut verici” başlıklı son raporunda TOASO’yu analiz ederken, hedef fiyat ve tavsiyesini takipçilerle paylaştı.

Hisse senedinin bu yıl 1 Ocak itibarıyla 317 TL olan hedef fiyat ile endeksini yüzde 21,4 oranında geride bıraktığı belirtilirken, 546 TL seviyesindeki hedef fiyatın korunduğu ve yüzde 62’lik yukarı yönlü bir potansiyel öngörüldüğü ifade edildi.

Hem yeni binek araç stoklarının 2024’ün ilk yarısında güçlü kalmasının, hem de satışların toparlanmasının beklendiği belirtilirken, otomotiv satışlarındaki düşüşe rağmen şirketin 2025 için dikkat çekici bir büyüme hikayesi sunduğuna dikkat çekildi.

TOASO Hisseleri Bugün Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

2024 yılında FAVÖK için yüzde 42 reel daralma beklense de 2025 için yüzde 66 reel büyümenin beklendiğinin belirtildiği raporda, piyasanın Mayıs 2024’e kadar Tofaş’a karşı oldukça ihtiyatlı davrandığı, bunun muhtemelen Rekabet Kurulu onayının bilinmeyen zaman çizelgesine ve şirket satın alımından sonraki yüksek CAPEX geçiş dönemine atfedildiğinin düşünüldüğü ifade edildi.

Ayrıca, Stellantis anlaşmasının 2024 yılında gerçekleşeceği tahmin edilerek, mevcut hisse fiyatı seviyelerinde risk-ödül dengesinin cazip olduğunun altı çizildi.

GCM Yatırım Banner

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası, 2024’ün ilk çeyrek finansal verilerini geçen haftalarda Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşmıştı.

Net Kar ve Satışlarda Artış

1Ç24 ve 1Ç23 verileri kıyaslandığında şirketin satışlarının yüzde 4 artışla 33,6 milyar TL’ye, net karının ise yüzde 2 artışla 2,8 milyar TL’ye çıktığı bildirilmişti.

Yıllık zirvesi 352,75 TL olan TOASO hisseleri, haber yazımı itibarıyla günlük yüzde 3,5‘lik yükselişle 350 TL seviyesine çıkış yapmış durumda.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 47 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.