Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul’dan 15 Bin TL’ye Çıkan Hisse için Yeni Karar

Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan yapılan açıklamada Denge Holding, Doğan Burda ve Tetamat Gıda hisseleri için tedbir kararı alındığı açıklandı. İşte detaylar;
Borsa İstanbul’dan 15 Bin TL’ye Çıkan Hisse için Yeni Karar
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da işlem gören bazı şirketler, yatırımcılarına sağladığı kazançla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Bu hisselerden biri olan Tetamat Gıda (TETMT) yıllık yüzde 6190 oranında değer kazancıyla dikkatleri üzerine çekti. Hissede son günlerde gerçekleşen hareketler tedbir kararını beraberinde getirdi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Borsa İstanbul, 3 hisse için 08.03.2024 – 05.04.2024 tarihlerinde geçerli olacak tedbirleri paylaştı.

Söz konusu tarihlerde Denge Holding (DENGE) paylarının kredili işlemlere konu edilemeyeceği, Doğan Burda (DOBUR) paylarında brüt takas uygulanacağı ve TETMT paylarının emir paketi tedbiri ile işlem göreceği belirtildi.

Tedbir kararı alınan hisseler arasında borsada gösterdiği performansla birçok kişiyi şaşırtan hisse TETMT oldu.

Yüzde 6190 Kazandırıp 15 Bin TL’ye Çıkan Hisseye Yeni KararKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

TETMT hisseleri, son 1 yılda gerçekleştirdiği yükselişle hem endeksi hem de Borsa İstanbul’da işlem gören diğer şirketleri geride bıraktı. 2023’ün Mart ayında 240 TL olan hisse, 7 Mart 2024’te kapanışını yüzde 4,4 düşüşle 15 bin TL’den gerçekleştirdi.

19 Ocak tarihinde 3800 TL olan ve kısa süre içerisinde 15 bin TL seviyesine ulaşan hisse, haftalık yüzde 51, aylık yüzde 90 ve yıllık yüzde 6190 oranında değer kazandı. BIST 100 endeksi yıllık bazda yüzde 67 oranında yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın