Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 60 Kar Eden Borsanın Yeni Şirketinden Temettü Duyurusu!

Türkiye’nin en büyük patates işleyicilerinden Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., kar payı dağıtım önerisine ilişkin açıklamada bulundu. Detaylar;
Yüzde 60 Kar Eden Borsanın Yeni Şirketinden Temettü Duyurusu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bu yıl halka arz olan şirketlerden Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., günün ilk saatlerinde gerçekleştirdiği Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde yönetim kurulunun 2022 yılı kar payı dağıtım önerisi hakkında açıklamada bulundu.

ATAKP Temettü Kararını Duyurdu

Borsa İstanbul’da ATAKP koduyla işlem gören şirket, KAP bildiriminde yönetim kurulunun 4 Aralık 2023 tarihli toplantısındaki kararının detaylarına yer verdi.

Şirketin, 2022 yılı faaliyetleri sonucu oluşan vergi sonrası 446.069.442 TL net dönem karından dağıtılabilir karının dağıtılmamasının yapılacak Olağan Genel Kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmak üzere teklif edilmesine karar verildiği belirtildi.

Kararlarda, mevcut ekonomik konjonktür, şirketin uzun vadeli stratejileri, yatırım, nakit akışı ve finansman politikaları ve ortakların, şirketin ve çalışanların uzun vadeli menfaatlerinin dikkate alındığı bildirildi.

Mali bünyenin güçlendirilmesi, yeni finansman ihtiyacı yaratılmaması ve kaynakların optimal kullanımının hedeflendiği vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Bildirimin devamında şu ifadelere yer verildi:

“İlgili hesap dönemine ait kar ile geçmiş yıllar zararının kısmen mahsup edilmesine, dağıtılabilir karının dağıtılmamasına, ve geçmiş yıl karları hesabına aktarılmasına, yapılacak Olağan Genel Kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmak üzere teklif edilmesine karar verilmiştir.”

Türkiye’nin en büyük patates işleyicilerinden Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu Ekim ayı sonlarında KAP üzerinden paylaşmıştı.

Şirketin yılın ilk dokuz aylık dönemindeki net karı, 2022 yılının aynı dönemine kıyasla yüzde 60,52 oranında artış göstermişti. Yılın üçüncü çeyrek dönemindeki çeyreklik karı ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 67,44 artış göstermişti.

ATAKP Hisseleri Ne Durumda?

Şirketin hisseleri, haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,9 yükselişle 52,6 TL seviyesinde kapattı.

Atakey Patates Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ATAKP, haftalık grafikte yüzde 9,6 oranında kırmızı görünümde. Hisseler, aylık bazda ise yüzde 0,1 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın