Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 59 Kazandıran Holding Yeni Şirket Ortaklığını Duyurdu!

İz Yatırım Holding A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Azur Mücevherat A.Ş. kuruluşu hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Yüzde 59 Kazandıran Holding Yeni Şirket Ortaklığını Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İz Yatırım Holding A.Ş., 10 Temmuz 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Azur Mücevherat A.Ş. kuruluşu hakkında yatırımcısına bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da IZINV koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, yeni şirket ortaklığının detaylarına yer verildi.

Açıklamada, mücevherat alanında faaliyet göstermek üzere kurulan Azur Mücevherat A.Ş. şirketine kuruluşta edinim usulüyle yüzde 100 oranında ortak olunduğu ifade edildi.

Şirket, bu ayın başında KAP’a yaptığı bir diğer bildirimde, PWT Teknoloji A.Ş.’de sahip olunan payların bir kısmının satışı için Birleşik Arap Emirlikleri merkezli bir yatırım fonu ile görüşmelerin başarı ile sonuçlandığını bildirmişti.

Şirketin PWT Teknoloji A.Ş.’de sahip olduğu payların yarısı olan yüzde 3’lük payın satışı için 6.000.000 TL’lik satış bedelinde anlaşıldığı ve ilgili pay satış sözleşmesinin imzalandığı ifade edilmişti.

GCM Yatırım Banner

IZINV Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 10 Temmuz Çarşamba gününü yüzde 0,49 değer kaybederek 10.743,30 puandan tamamlarken, IZINV hisseleri endeksle paralel hareket etti ve düşüş gösterdi.

Yıllık zirvesi 70,5 TL olan şirketin hisseleri, günlük yüzde 4,2‘lik düşüşle 51,4 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

IZINV Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

İz Yatırım Holding hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 58,7 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın