Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 566 Bedelsizi Onay Bekleyen Şirketten 3 Yeni Sözleşme

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyuru yapan Sanica Isı, bayileriyle imzaladığı sözleşmeler ve tarımsal sulama tesisi yatırımı hakkında detayları paylaştı.
Yüzde 566 Bedelsizi Onay Bekleyen Şirketten 3 Yeni Sözleşme
HABER GİRİŞ

Bedelsiz sermaye artırımı kararıyla yatırımcıların gündeminde yer alan şirketlerden biri olan Sanica Isı Sanayi (SNICA), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı duyuruda yeni sözleşmelerine yönelik detayları paylaştı.

Sanica Isı, Türkiye’de mevcut bayileri ile gerçekleştirilen görüşmeler çerçevesinde;

  • Sivas bayisi ile üst yapı boru ürünlerinin satışı ile ilgili olarak 15 milyon TL,
  • Samsun bayisi ile üst yapı boru ürünlerinin satışı ile ilgili olarak 3 milyon TL,
  • Ankara bayisi ile radyatör ürünlerinin satışı ile ilgili olarak 6 milyon TL olmak üzere toplam 24 milyon TL tutarında satış sözleşmesi imzalandığını açıkladı.

Gün içinde yapılan diğer açıklamada tarımsal sulama tesisi yatırımı çerçevesinde 2. etap hatlarında gerekli testlerin tamamlandığını ve 2 Şubat tarihi itibarıyla üretime başlandığını belirtildi. Yatırımın 2. etabının tamamlanmasıyla boru grubu toplam cirosunun yüzde 10 oranında artmasının beklendiği aktarıldı.

Yatırımın 2. etabı ve son etabı olan basınç ayarlı damlama sulama sistemleri hatlarının Mart 2024 ayı içerisinde teslim edilmesinin beklendiği paylaşıldı. Yatırımların teşvik belgesi kapsamında gerçekleştirildiği, 10 yıl süreyle SGK primi işveren hissesi desteği, ücret gelir vergisi desteği, yüzde 90 kurumlar vergisi indirimi, faiz desteği, gümrük vergisi muafiyeti ve KDV istisnası sağlandığı açıklandı.

Yüzde 566 Bedelsizi Onay Bekleyen Şirketten 3 Yeni SözleşmeKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

BIST 100 endeksi 8651 puanda yatay hareket ederken SNICA hisseleri negatif ayrışıyor. Güne 37 TL’den başlayan SNICA, yüzde 1,8 düşüşle 36,3 TL’den işlem görüyor.

Şirket, 16 Ocak tarihinde yüzde 566 bedelsiz sermaye artırımı kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yaptığını duyurmuştu. Sanica Isı, 135 milyon TL olan çıkarılmış sermayesini yüzde 566 oranında artırarak 900 milyon TL’ye çıkaracak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın