Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 565 Kazandıran Elektrik Şirketinden Milyon Dolarlık Anlaşma

Yatırımcıya yüzde 565 kazandıran elektrik şirketi yüzde 100 bağlı ortaklığının milyonluk anlaşmasını duyurdu. Detaylar haberde...
Yüzde 565 Kazandıran Elektrik Şirketinden Milyon Dolarlık Anlaşma
HABER GİRİŞ

Elektrik şirketi Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş., yüzde 100 bağlı ortağı Emek Satış Pazarlama A.Ş’nin aldığı sipariş hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada bağlı ortaklığının Irak’ta yerleşik bir firmadan akım gerilim trafoları ve yüksek gerilim ayırıcı tedariki için sipariş aldığını duyurdu.
Söz konusu siparişin 1 milyon 900 bin dolar olduğunu bildirdi.

Şirketin borsada işlem gören (EMKEL) kodlu hisseleri sipariş açıklamasıyla yükselişe geçti. Bugün açılışı 18,51 TL’den yapan hisseler duyurdu öncesinde 17,73 TL’den işlem görüyordu.

KAP üzerinden yapılan bildirim ile hisseler 19,14 TL’ye kadar yükseldi. Hisseler yükselişin ardından düşüşe geçerek 18,47 TL’ye kadar geriledi.

Emek Elektrik Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yıllık 565 kazandıran hisseler bu, yatırımcıya aylık bazda yüzde 5,23 kaybettirdi. Geç haftayı düşüş ile kapatan hisseler, haftalık bazda yüzde 3,41 yükselişte.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.