Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 54’lük Dev Ralli Yapan Altcoin 23 Ayın Zirvesine Ulaştı!

Internet Computer fiyatı, son birkaç gün içindeki yükseliş hareketlerinin bir sonucu olarak 23 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Sırada 18 doları aşmak mı var?
Yüzde 54’lük Dev Ralli Yapan Altcoin 23 Ayın Zirvesine Ulaştı!
HABER GİRİŞ

Merkeziyetsiz bir internetin ve uygulama altyapısının oluşturulmasını amaçlayan Internet Computer ağının hizmet tokenı ICP, son günlerdeki yükseliş grafiğiyle kripto para piyasasının parlayan yıldızı konumunda. Altcoinin fiyatı, hafta boyunca süren bu hareketlerinin bir sonucu olarak önemli bir engeli aşmayı başardı.

ICP fiyatı, bu hafta yüzde 54’lük devasa yükselişin ardından bugün 17 doları geçerek 23 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

İnternet Computer Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı

Piyasa değerine göre oluşturulan listenin 19. sırasına kadar yükselen altcoinin fiyatı, ağın yeni bir başarıya yaklaşmasıyla birlikte özellikle son birkaç gün içinde yükselişe geçti. Pazartesi günü içindeki işlem saatlerinde Internet Computer’ın 3 milyar bloğu doğrulaması sonucunda önemli bir kilometre taşına ulaşılmış oldu.

ICP 3 Milyar Blok Duyurusu
Kaynak: X / @dfinity

Bu başarı, protokolün Mayıs 2021 döneminde başlatılmasından bu yana neredeyse üç yıl sonra elde edildi ve bugünkü önemi eşiğe gelinirken saniyede 44,87’den fazla blok işlendi.

Analistler, bu başarıya ek olarak altcoinin, ralliye rağmen fiyatta daha fazla artış görüleceğine ilişkin hala iyimser olan yatırımcılardan da önemli ölçüde destek gördüğüne dikkat çekiyor. Bu durumun, haber yazımı esnasında yükseliş eğilimi sergileyen ICP sahiplerinin ağırlıklı hissiyatı ile kanıtlandığı belirtiliyor.

GCM Yatırım Banner

Bu nedenle, ICP fiyatının muhtemelen daha fazla büyüme göstereceği ve potansiyel olarak 18 dolar sınırını bile geçeceği düşünülüyor.

ICP Yüzde 54’lük Ralliden Sonra Nereye Gidebilir?

Internet Computer fiyatı, son birkaç gün içinde yüzde 54,45 artarak 10,91 dolardan 17 dolara kadar çıkış gösterdi. Altcoin, böylelikle çoğu analistin ay sonundan önce 15 dolara yükseleceği beklentilerini karşılamış oldu.

Uzmanlar, büyük ralliye rağmen ICP’nin 18 dolar direnç bölgesine kadar ilerleyerek yükseliş trendini biraz daha uzatabileceğini düşünüyor. Bu engeli aşmanın, altcoini 30 ayın en yüksek seviyesine çıkarmış olacağının altı çiziliyor.

ICP Fiyatı Bugün Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Olası düşüş senaryosuna da değinen analistler, 17 dolar civarında karşılaşacağı direnci aşamaması durumunda fiyatın bazı düzeltme hareketlerine maruz kalabileceği konusunda uyarıyor. Böyle bir tabloda fiyatın 15,34 dolara kadar çekilme ihtimalinin olduğuna dikkat çekiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.