Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 540 Bedelsiz Başvurusu Geldi: Lotlar 6’ya Katlanacak!

DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş., yüzde 540 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını duyurdu. SPK’ya giden başvuruya ilişkin detaylar haberde;
Yüzde 540 Bedelsiz Başvurusu Geldi: Lotlar 6’ya Katlanacak!
HABER GİRİŞ

DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. (DAPGM), sermayesini bedelsiz artırma kararı aldı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sermaye artırımı işlemlerine ilişkin bildirimini paylaştı.

DAP Gayrimenkul Geliştirme, yüzde 540 oranındaki bedelsiz sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na
(SPK) başvuruda bulundu.

Şirket, A, B ve C gruplarındaki hissedarlarına yüzde 500’ü aşan oranda bedelsiz pay dağıtımı yapmak için SPK’dan onay beklerken, aksi bir durum olmazsa A grubu hisseler için mevcut sermaye 77 milyon TL iken, 416 milyon TL üzerinden bedelsiz pay dağıtılacak.

B grubu hisselerde tutar 51 milyon TL’den, 277 milyon TL’ye; C grubunda 285 milyon TL’den 1.5 milyar TL’ye kadar yükseltilecek.

SPK’dan onay gelmesi durumunda şirketin sermayesi 413 milyon TL’den, 2.2 milyar TL’ye çıkarak yatırımcılar için cazip bir değer artışı fırsatı sunacak.

GCM Yatırım Banner

Dev oranda bedelsiz sermaye artırımına gitmeye hazırlanan şirketin DAPGM kodlu payları bugün sınırlı yükselişte kayda geçti. Bu hafta yüzde 2’ye yakın değer kazanan hisseler günü 33,7 liradan kapattı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın