Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 500’lük Dev Artış Meme Coini Büyük Hedefe Taşıyabilir!

Shiba Inu ekosisteminde yakım oranı yüzde 500 artarken, son 24 saat içinde 30 milyondan fazla SHIB tokenı dolaşımdan kaldırıldı. Detaylar haberin devamında;
Yüzde 500’lük Dev Artış Meme Coini Büyük Hedefe Taşıyabilir!
HABER GİRİŞ

Piyasa değeriyle en büyük ikinci en büyük meme coin konumundaki Shiba Inu (SHIB) bir kez daha yakım programında önemli bir canlanmaya tanık oldu. Shiba Inu ekosistemindeki SHIB token yakım oranı, arzı azaltma ve kripto varlığın değerini artırma çabalarının bir parçası olarak son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 500 oranında önemli ölçüde artış gösterdi.

Böylelikle günlük zaman dilimi içinde 30 milyondan fazla SHIB tokenı imha edilerek dolaşımdan kaldırıldı.

SHIB Çeşitli Etkenlerden Destek Buluyor

SHIB’in fiyatındaki yüzde 10’a varan yükseliş, bu artan faaliyete, kripto para piyasasındaki genel olumlu havaya, meme coin pazarına gösterilen ilgiye ve bazı diğer faktörlere bağlanıyor.

SHIB Fiyatı Bugün Yükselişte
Kaynak: CoinMarketCap

Diğer faktörlerin en önde geleni olarak ise katman-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium’un daha da ilerlemesi olarak gösteriliyor.

Ağdaki günlük işlemlerin düne göre yüzde 800 oranında artışla 83 binin üzerine çıkması dikkat çekiyor. Cüzdan adresleri 1,4 milyona doğru ilerlerken, toplam bloklar 3,7 milyon seviyesini aştı.

GCM Yatırım Banner

Resmi olarak geçen yıl Ağustos ayında faaliyete geçen Shibarium, Shiba Inu ekosistemindeki SHIB işlemleri ve merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için ölçeklenebilir, verimli ve düşük maliyetli bir işlem ortamı sağlamak üzere tasarlandı.

Mekanizma, SHIB’in muazzam arzını azaltmayı ve varlığı zaman içinde daha az ve daha değerli hale getirmeyi amaçlıyor.

Program oldukça karmaşık olup, hem manuel hem de otomatik yakımları içeriyor. Bu yılın başlarında, projenin arkasındaki ekip tüm sistemi otomatikleştirmek için “dönüştürücü bir token mekanizması” başlatmıştı.

Piyasa değeriyle en büyük ikinci meme coin konumundaki SHIB’in fiyatı haber yazımı itibarıyla 0.00002753 dolar civarında seyrediyor. Altcoinin aylık getirisi, son dönemdeki kayıplara rağmen hala yüzde 190‘a yakın görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.